Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvtanulás! Hogyan, mivel,...

Nyelvtanulás! Hogyan, mivel, miként kezdjem?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél több és több nyelvet megtanulni. Még elég fiatal vagyok (16) szerintem még lenne elég időm rá.

Azon az állásponton vagyok, hogy 'ahány nyelv, annyi ember';

- Óvodás koromban szlovént (de ezt mára már teljesen elfelejtettem), általános és középiskolában németet, 4 éve pedig angolt is tanulok.


Szerintetek milyen nyelveket kéne még, mi lenne érdemes? És milyen sorrendbe (hogy könnyebb legyen)?

- Ha minden jól megy, nyár felé nekiállok olaszt tanulni (az iskolában a németen és angolon kívül csak ezt lehet).

- Elgondolkoztam a spanyolon (az olaszból kiindulva), aztán francián és - bár ezt csak olyan plusszként- a svéden, dánon és hollandon

- Oroszul anyukám nagyon jól tud, talán majd ő is tud segíteni

- Irdatlan nagy Japán fanatikus vagyok, bár ahol lakok, tanárt keríteni az írás, olvasás és beszéd elsajátítására nincs lehetőség.



Ezek volnának a kínjaim, gondjaim. Kérlek szépen, segítsetek! :)


2012. márc. 19. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először egyet rendesen. Aztán egy másikat rendesen. És így tovább. Vagy angolból és németből már megvan a felsőfokú?
2012. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nincs, de majd lesz!

Amúgy miért tanácsos először csak /egyet/ teljesen? Mitől lesz ez jobb? Példának okáért az iskolában ahova járok, 7.től bevezették (első német nyelveseknek) az angolt, mint másodiknyelv, német tanulás folyamatában.

2012. márc. 19. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha össze-vissza kapkodsz némettől olaszon át a japánig, nagy valószínűséggel egyiket sem fogod rendesen tudni.
2012. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez azt is jelenti, hogy elkezdeni sem kezdhetem el mondjuk az olaszt vagy oroszt?
2012. márc. 19. 16:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lomb Kató, a híres nyelvzseni mondta vala, hogy az idegennyelv az egyetlen olyan dolog, amit akkor is megéri tudni, ha nem tudod tökéletesen :)


Természetesen jó, ha van 1-2 nyelv, amit nagyon jól tudsz, a többi esetén azonban szerintem abszolút a Te egyéni célod dönti el, hogy milyen fokon, és milyen részeit szeretnéd tudni. Arra gondolok pl. hogy máshogy kell tudnod akkor is egy nyelvet, ha pl. csak turistáskodni mész, és nem akarod, hogy teljesen elveszve érezd magad, de akkor is, ha mondjuk előre láthatólag több évig fogsz élni egy adott országban. Vagy pl. nem kell, hogy jól beszéld az adott nyelvet akkor, ha csak regényeket, vagy más írásokat szeretnél olvasni eredetiben.


A kb. 5 percel ezelőtti privát üzenet küldője voltam :)

2012. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj meg egy szláv, egy latin, meg egy skandináv nyelvet rendesen, alaposan. Aztán jöhet egy második szláv, második skandináv, második latin, és harmadik, és így lehet építkezni. 18 éves szintén nyelvmániás lány vagyok, szerencsére van mindenhez alapom (bár skandináv nyelvet nem tudok, csak angol és német), és így könnyebb:)
2012. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

francia taanulásban segithetek

kezdőknek oktatást korrepet vállalok középszintig budapesten 1400ft/45 perc

2012. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymous999 válasza:

Ha angol, akkor ezt az oldalt javaslom: [link]


Itt mp3 formátumban tölthetsz le több, mint 1200 nyelvleckét, mindig érdekes témákról beszélnek.

2012. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tanultam angolt németet középsuliba annak idején. Hát mit ne mondjak totál összefolyt nekem a kettő. Arra emlékszek, hogy mivel angolt kezdtem el hamarabb így egyből angolra váltottam és csak onnan németre... Meg volt, hogy írtam németül egy mondatot és mivel nem tudtam egy szót belecsempésztem angolul a tanár meg kiröhögött.
2012. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!