Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az, hogy stabil angol...

Mi az, hogy stabil angol alapok? Mit takar ez magában? Hol kezdjem az angol nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni angolul tanulni, de mindenhol azt írják, hogy legelőször az alapokat kell jól, stabilan elsajátítani és utána erre építkezni. Mit takar az, hogy alap? Igeidőket mind vagy csak egy részét, létigét (bár ezt már tudom), passzív igeidő, függőbeszéd? Vagy mit teszik ki az angol alap nyelvtudást, mivel kezdjem a tanulást? (ezek mellé természetesen egy x mennyiségű szókincs is kell)


És mi az az angol nyelvtani rész amit tök felesleges megtanulni?


2011. dec. 22. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy annyira legyél tisztában a nyelvtannal és az alapvető szavakkal, szófordulatokkal, hogy egy egyszerű kérdésnél ne kelljen azon gondolkoznod, hogy hűű, most akkor itt hogy is szerkesztem meg a mondatot, hanem automatikusan jöjjön. Egyszerű kérdések azok, amik a hétköznapokban előfordulnak, pl. kérsz kenyeret? mikor indul a vonat szentendrére? mit dolgozol? milyen volt a tegnapi randid? Ezekhez általában 3-4 igeidő elég, a passzív mondatok szerintem kevésbé fontosak, mivel magyarként úgyis aktív mondatokat fogsz automatikusan gyártani, de persze meg kell tudnod érteni őket, és persze egy erős alapszókincs.
2011. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem azt tekintik stabil angol alapnak amit általános iskolában tanítanak. 3 fő igeidő, színek, számok, napok, hónapok, dátumok, közlekedési eszközök, házak és szobák, állatok, külalak leírás, mellék név fokozás, bevásárlás.. ha jól emlékszem ezeket vettük általánosban és ezeket bővítettük egészítettük ki középsuliban
2011. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jah a kérdő szókat kifelejtettem (what where which when stb stb...)
2011. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
en is most kezdtem nemregen az angolt, csak nem ertem az igeidoke
2014. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!