Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emberek miért 30 évesen...

Az emberek miért 30 évesen jönnek rá, hogy jobb lett volna tanulniuk fiatalabb korukban?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és látom a korosztályomnál, hogy kevesen veszik komolyan a dolgukat, és nem tudnak időt szakítani a tanulásra, inkább mással foglalkoznak. Később meg felvetődik bennük a kérdés, hogy miért nem tanultak.
2009. jún. 14. 07:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha egyáltalán felvetődik bennük, mert elkezdhetnek tanulni.
2009. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem fordítva kellene lennie? Mármint, nem először tanulni kellene, aztán családot alapítani 30 éves kor körül? Mert manapság ez fordítva van...
2009. jún. 14. 07:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem találnak munkát és látják, hogy aki valóban "kemény" egyetemet végzett el (ELTE, BME), azoknak nagy esélyük van valamilyen zsíros állást kihorgászni.
2009. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én első


Én végeztem a gimi utn egy egyetemet, aztán szereztem mégegy diplomát, építettünk egy házat, szültem 3 gyereket, utána rájöttem, hogy igazából más érdekel, visszamentem nappalira szereztem mégegy diplomát, most doktorálok. Közben dolgozom.


Nincs törvényben rögzítve, hogy 18évesen kell eldönteni, hogy mit akarsz csinálni.

2009. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem h mi a gond ezzel...

Most nem mindegy h vki 30 évesen szeretne tanulni, v 18 évesen muszáj eldönteni vmit, amiről nem is tud annyit, h valójában mit is takar.

Persze, fiatalon jobb, meg könnyebb, de ha már 30 évesen szeretne vmit, hát csinálja nyugodtan. Ráadásul neki így nehezebb is, mintha fiatalon tette volna ezt, és ha így is belevág akkor csak hajrá.

2009. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem én, nem lehet mindenkinek az a nézete, hogy előbb a munka, aztán a szórakozás... A második válaszolónak nagyon is igazat tudok adni... Én csak azt nem értem, hogy, aki csak 30 évesen ébred rá, hogy, az, aki a BME-n végez, kap jó állást, az miből gondolja, hogy éretten tud dönteni a családalapításról 20 éves fejjel... Lehet, hogy csak nekem érthetetlen, de én ellentétet látok... Az egyik válaszoló azt írja, hogy elvégzett egy egyetemet, és rájött, hogy mást szeretne csinálni... Ez benne van a pakliban, bárkivel megeshet, de ő legalább elvégezte, szerintem nem tartozik abba a kategóriába, amelyről én kérdeztem. Az meg, hogy ki milyen irányban képes továbbhaladni, ha megfeleő szintű oktatást kapott középiskolában, és komolyan is vette azt, kiderül, mivel mindenkinek van olyan terület, amiben jobb. Nagyrészt azok lehetnek döntésképtelenek, akik magas ívből tesznek az egészre, gyűlölik az oktatást ott, ahol van...

Persze az ember dönthet később is, de, szerintem két gyerek, meg valamilyen állás mellett 30-as fejjel nehezebb elvégezni egy iskolát... Persze ezt mindenki magán érzi.

Én a BME vegyészmérnöki karára járok, és itt is vannak problémák. Van, aki körülbelül azért jár ide, hogy elmondhassa magáról, hogy egyetemista. A szakmai tantárgyakról (pedig azt állítja, szereti őket) egyszerűen lövése sincs, bulival, szórakozással, pasikkal, mindennel foglalkozik, csak a tanulással nem. Aztán meg sír, hogy nem megy neki...

Én ezt sem értem. Minek megy valaki egyetemre, vagy olyan egyetemre, amit lehet, hogy el sem bír végezni?


Egyébként nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és szeretettel fogadnék továbbiakat is.

2009. jún. 14. 09:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj,egyszer azt irod,miért nem megy egyetemre mindneki 20 évesen,utána meg azt,hogy minek megy egyetemre ha ugyis csak szórakozik..egyébként nem mindenki bulizza szét az agyát 20 évesen,van akinek sajnos dolgoznia kell ,hogy aztán legyen miből egyetemre menni.. Amúgy ez a család alapitás dolog baromira nem igaz,egyre később szülnek a nők,egyre kevesebb a házasság..nagyon ritka ma már ,aki 20 évesen családod alapit,azért megy később egyetemre. Amúgymeg teljesen mindegy mikor mész,nekem nincs is diplomám mégis élek:-)
2009. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy, az, akibe annyi értelem szorult, hogy el tudja dönteni, hogy elvégez egy egyetemet, vagy nincs rá szüksége, mert nélküle is megvan, az miért nem jelentkezik előbb...
2009. jún. 14. 09:27
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Sokan szívesen jelentkeznének egyetemre, de nem tehetik meg. Anyagi okokból, mert fiatalon gyerekük lesz, mert beteg szülőt kell ápolni.... stb.

És vannak akiknek elegük lesz a tanulásból a gimnáziumban és úgy gondolják, hogy a saját lábukra állnak és pénzt keresnek, majd később jönnek rá, hogy ez csak kamaszos dacreakció volt.

Az embereknek szabad akaratuk van, úgy élik az életüket ahogy akarják. Hagyd meg nekik ezt a jogot, ne invikáld magadnak az igazságot.

2009. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából pont azzal kaptam meg az igazságomat, hogy a kedves válaszoló meg akarta védeni a szabad döntéshozást. Én is pont erre a gimnáziumi gyerekes dacra, meg a korai gyerekcsinálásra célozgattam, amikor arról beszéltem, hogy éretlen a mai fiatalság, mégis annak hiszi magát... (És ezúton tudok mentegetőzni, hogy nem kell leszólni a forrófejűségem, elvégre, én is csak 19 éves vagyok...)
2009. jún. 14. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!