Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább? Mely egyetem?...

Hova tovább? Mely egyetem? Milyen szak?

Figyelt kérdés
Egy jó képességű, általában 4,9-es átlagú, kéttannyelvű gimnáziumba járó fiú nem bírja eldönteni, hova tovább a középiskola után. Biológia, matematika, esetleg a fizika azok a tantárgyak, amikben úgy érzem, jobb vagyok. A biológiával mindenképp szeretnék kezdeni valamit. Magyar és történelem kizárt, bár tanulom, de nem tudnám elképzelni magam egyik szakterületen sem. Kérlek, segítsetek, milyen szakok jöhetnének szóba?
2012. ápr. 5. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyilván adott, hogy válaszd a biológia szakot. :)

Vagy valamilyen orvosi, egészségügyi szak, ezek közül bármelyik.

Viszont írtad, hogy szereted a matekot, akkor akár választhatnád a biomérnöki szakot (persze csak akkor, ha a kémiát is szereted,mivel az a hangsúlyosabb, nem a biológia).

Nekem most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2012. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Naponta 10 ilyen kérdést tesznek fel,mindet megnyitom és mindnél a biológia szakhoz lyukadnak ki az emberek! Csak tájékoztatásul közlöm, h ez az egyik legnehezebb szak, nem büfé szak, szóval elég komolyan kell gondolni, hogyha itt akarsz tanulni. De számomra annyira hihetetlen, h manapsgá mindenki ide akar járni...
2012. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdezö és kedves utolsó! Én,ugyan elfogultságból,de az orvosi pályát,esetleg a molekuláris bionikát ajánlanám neked.A biológia szak viszont közel sem a legnehezebbikek egyike.Tudom,mert láttam,mit tanulnak és mert ismerek oda járókat,össze tudom vetni másokkat,más szakokkal.Persze ott is vannak kül.szakosodások,egyesek könnyebbek,míg mások nehezebbek.Az,h pl Debrecenben van olyan tárgy,melynek keretein belül újra veszik a mozaikos bioszt,sokat elárul..Biztos nem könnyü,és ott is okossá vagy tudóssá válhatsz,de bekerülni nem nehéz és ahogy látom,elvegezni sem.tabrol irtam,bocs a hibakert.
2012. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Debreceneben lehet, de én Szegeden tanulok, és itt a legjobb biogus képzés. És szerinten a számok mindent elárulnak, pl., hogy évente évfolyamonként 1-2 ember végez évente, attól függetlenül, hogy 250 ember kezd minden évben. És ez nem egy elfogult vélemény volt, hogy a legnehezebb szakok között van, hanem ez egy tény. Mozaikos biológa? Nekünk közünk nem volt még ahhoz a biológiához, amit gimnáziumba tanítottak, ég és föld a kettő. De olvass egy kicsit utána, mielőtt olyanokat mondasz, ami nem igaz.
2012. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedved első!

sajnos a kémiával eléggé hadilábon állok. Nem, mintha nem tudnám megtanulni, mert meg tudnám. Csak úgy érzem, ha megtanulok egy valamit, akkor jön hozzá/helyette 3 másik valami (vegyük például a szénhidrogéneket. oké, itt van az egy valami. ehhez jönnek a különféle csoportok, itt a többi sok valami. a többi sok valamin belül pedig ismét rengeteg minden, és még azokon belül is és ez így megy a végeláthatatlanságig). Anno azt hittem, a szerves kémiát szeretni fogom, mert a szervetlen nem nagyon érdekelt. Most meg úgy vagyok vele, hogy inkább a szervetlen, mint a szerves, holott biológiát a szerves nélkül LEHETETLEN tanulni, az izmok működésétől kezdve, az aktív transzporton keresztül az enzimek működéséig mindenben szerepe van. Esetleg valami tipp, hogy hogy szerethetném meg a kémiát magát? Vagy saját tapasztalatok, amik segítettek/segítenek a mindennapokban pl. egy biológia szakosnak vagy egy orvosnak/orvostanhallgatónak?


Kedves Második!

nem kell ily negatívan hozzáállni a dolgokhoz, nekem pl. meg sem fordult a fejemben, hogy arra a szakra menjek. Nem lenne elég nagy kihívás számomra csak a biológiával foglalkozni (igen, tudom, hogy nem csak azt tanuljátok ott, de remélem a mondanivalója átmegy!)


Kedves Doktor Úr!

Nos, az orvosi szakma áll legközelebb a szívemhez, mivel rettentően nagy kihívásokat rejt, rettentő nehéz bekerülni, nagyon könnyen ki lehet onnan esni, és folytathatnám. Viszont orvos ismerőseimtől eddig csak annyit hallottam, hogy: ,,Ne menj orvosnak, se pénzt, se elismerést nem fogsz kapni...", vagy: ,,Ha orvos szeretnél lenni, akkor csak fogorvos lehetsz!". Na és itt a nagy dilemma számomra: válasszam a -valószínűleg sok pénzt házhoz hozó- fogorvosi hivatást vagy szenvedjek egy általános orvosiért és specializálódjak valamilyen területen, amihez kb. 10 év kell? Megéri? Szerintem meg, de családalapítás szempontjából, az addigi megélhetés szempontjából viszont ez már érdekesebb kérdés.

Továbbá utánanéztem a molekuláris bionika szaknak. Magyarországon kb. még azt sem tudják, hogy létezik ilyen (gondolok a cégekre) szakma, viszont ahogy láttam, külföldön elég kiforrott már, bár arrafelé is még gyermekcipellőben jár. Viszont arra nem tudtam rájönni, hogy ez tulajdonképpen ér-e annyit, mint egy orvosi diploma, ill. van-e benne akkora kihívás? (empátiából sajnos nagyon keveset kaptam, szóval ez is eléggé megfontolandó a hivatás választása során... és mint tudjuk, az orvosoknak nem árt ha van, legalább egy kevés!)


Nos, ha valakinek van kedve ezt elolvasni, és válaszolni a kérdéseimre, felettébb örülnék! :) És hálásan köszönöm az eddigi válaszokat, sok segítséget találhattam bennük! :)

2012. ápr. 7. 16:42
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves második!


Ne haragudj,nem szerettem volna támadólag fellépni.Sajnálom,ha megsértettelek.A nővérem Szegeden végzett,az évfolyamon valóban kevesen végeznek,de ez nem azt jelenti,hogy az adott diploma ér is valamit.Bizony azt kell mondjam,h elfogult vagy,ha azt mondod,az egyik legnehezebb szakok egyike.Ahogy mondtam:tanulhatsz is sokat,sőt válhatsz is okossá,de ne képzeld,hogy egy tömény matekot,fizikát igénylő bionikához képest nehéz volna.


Kedves Kérdező!

Még korántsem vagyok doktor,de köszönöm a megelőlegezett bizalmat :)

A bionikával kapcsolatban teljesen igazad van.Én is gondolkodtam rajta,hogy esetleg oda jelentkezem,de végül az orvosi mellett döntöttem.Azt mondja az egyik ismerősöm,aki ott tanul,hogy keményen nyomatják a fizikát és a matekot,csak ezért ajánlottam.Meg persze van némi köze a biológiához :)

Furcsa,hogy így kijelented magadról,kevés benned az empátia.Nos az viszont nem árt :) Ettől függetlenül mondjuk lehetsz kutató(ha okos vagy),esetleg olyan orvos,aki kevesekkel érintkezik pl patológus,aki szövettanozik.Nem tudom idén mennyire lesz nehéz bejutni,de kétlem,hogy nehezebb volna mint eddig.A feltételek mindenkinél változtak,a helyek nem csökkentek.Kiperegni könnyű,van pár ilyen ismerősöm,de ne erre alapozz.Biztos meg tudod csinálni :)Egy próbát megér :)

2012. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Második vagyok. Nem is neked szántam, meg igazából nem is kioktatásnak, amit mondtam, csak meglep, hogy tényleg mindenki ide akar járni. És igen, elfogult vagyok, ezt belátom, de jogosan, mert tényleg a legnehezebbek között van. Mikor gimiben jártam mindenkitől ezt hallottam, féltem is megpróbálni, mert elrettentett, h mindenki, aki meghallja, hogy biológia szakra akarok menni, akkor csak annyit mondott, hogy baromi nehéz és nagyon teperni kell. És ahogy bekerültem, valóban nehéz és tényleg nagyon sokat kell tanulni. A bionika szakot nem nézem le, tudom hogya z is nehéz, nem látok teljesen bele, h mit tanulnak, nagyon sok közös tárgyunk van velük, és tudom, h a fizikát, matekot keményebben tanulják, mint mi. De sok mást pedig mi tanulunk keményebben.


Én szimplán csak tájékoztatni szerettem volna, hogy attól, h vki gimiben szerette a biológiát és 5-ös volt belőle, mert megtanulta azt a kis csekély mennyiségű elméletet és a kis tz-ket megírta jól, még nem biztos, hogy neki a biológia szak a legmegfelelőbb, mert 1. amit tanulunk köze sincs ahhoz a biológiához, amit a gimiben tanul az ember. 2. nehéz elvégezni úgy, ha vki nem ezt akarja csinálni igazából.

2012. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Reagálva az utolsó bekezdésedre: minket egy biológia és kémia szakot végzett tanár tanít, aki néha, ha épp üresjárat van, mesél a biológia szakról. Valóban nem tűnik könnyűnek, de külföldön, idegen nyelven tanulva még nehezebb. Nekem külföld a cél. A biológia tanárunk latinul is tanítja pl. a csontokat, emelt szintű érettségi témazárókat irat velünk (pont múlt hét hétfőn írtuk az utolsót, az is emelt szintű volt, de mivel rengeteg ötös lett, azt mondta, portyázni fog a kifejezetten nehéz emelt szintű feladatokra) az alap gimnáziumi biológia órákon. Ezek nem azok a könnyű kis témazárócskák, amikről itt szó esett, hanem vért izzadós, folyton izgulós, a végén csalódottsággal beadottak. Igen, sok múlik a tanáron, de ÉN nem miatta tanulom a tantárgyat.

2012. ápr. 8. 20:15
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves borsodi!


Mivel gondolom az első pár éven már túl vagy, a legnagyobb valószínűséggel meglesz az a doktori! :)

Értem. Valószínűleg én is az orvosit fogom választani, mivel sokkal több lehetőségem van az alapképzés elvégzése után specializálódni valamire, mint egy bionikával vagy biológiával. Szeretnék minél átfogóbb tudásanyagot megszerezni, és engem elsősorban az emberi test, annak működése, folyamatai érdekelnek leginkább. Sajnos a növénytannal sosem voltam kibékülve, bár izgalmas dolgokat tudtam meg róla, amiket nem is gondoltam volna.

Nos, igen. Az empátia kevés, viszont nagyon segítőkész vagyok. Tudom, nehéz, összeegyeztetni! :D

Én is a kutatásra gondoltam, mivel már kiskoromban is volt egy ilyen elképzelésem, de egyre inkább kezdek afelé orientálódni. De persze sosem lehet tudni! :)

2012. ápr. 8. 20:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi feladatok nem jelentik ugyanazt, hogy egyetemi szinten tanuljátok. 11. és 12. osztályban mi is emelt szintű érettségikből írtuk a dolgozatokat, szerintem egyáltalán nem nehéz. Az jó dolgo, hogyha latinul is tanultok, aki biológiára megy tovább, annak hasznos, mert baromi sokat kell tanuli pl. fasciculus (kb. 200 növénynek kell latinul-ÉS magyarul besorolni ország, törzs, altörzs, altörzság, osztály, alosztály, rend-be stbstb és felismerni képről. Humánbioszból pedig szinte az összes csonmtot, izmos stb kell tudni latinul.


Ha nem szereted a növényeket, akkor tényleg nem ajánlom, mert nagyon sokat tanuljuk.


Ha tényleg az ember érdekel, akkor az orvosi a helyes út, mert biológia szakon nem fogsz azzal találkozni úgy, ahogy te akarod.

2012. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!