Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikát szeretnék tanítani...

Matematikát szeretnék tanítani. Általános iskolán vagy esetleg közép iskolán?

Figyelt kérdés
Matematikai szakkal a legjobb ez a pálya de még melyek azok a mérnök tanárok akik taníthatják. Közgazdász taníthatja ? És matematikán kívül még mit taníthat. Főleg az általános iskolán.
2012. ápr. 6. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy sima mérnöki szakkal nem taníthat tudtommal senki matekot. Elvileg mást sem, de előfordul, hogy szakmai tárgyakat mérnökök tartanak tanári képesítés nélkül.

Normál helyzetben matematikusnak, tanárnak kell tanulnod. Egy mérnöki alapdiploma után is el lehet menni matematikus mesterképzésre, hogy onnan visz-e egyenes út matek tanári posztra, azt nem tudom.

2012. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
semmi mással nem taníthatsz matekot. csak matek bsc, majd utána tanári msc. esetleg tanítóként, de ott meg csak általános hatodikig, azt hiszem. ha pici gyerekekkel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképp tanító szakra menj, mert az 10milliószor könnyebb. (én is matek szakos vagyok)
2012. ápr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!