Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanulhatnék tovább?...

Merre tanulhatnék tovább? Eddig nem tudtam mi akarok lenni, de mostmár rájöttem.

Figyelt kérdés

Anyukámmal aludtam, és láttam, mennyire szenved a betegségével (asztmás). Eddig is tudtam, hogy nagyon beteg, és hogy rengeteg orvosnál megfordult már, de nem mondhatni hogy sokat segítettek volna neki. Elhatároztam, hogy majd akkor elvégzem az orvosit, és megpróbálom én meggyógyítani. Mert nálunk.. a legtöbb orvos csak a pénzért csinálja.. nem nagyon érdeklik a mellékhatások.. és stb.

Én most a 9. osztályba járok, egy 8 évfolyamos gimnáziumba. (Közép erős, nem gyenge, de nem is a legjobb iskolák közé sorolnám) Az átlagom 4,8. (Idén lehet kicsit rosszabb lesz, mert sajnos sok rossz történt az intézményben.) Ezzel a tanulmányi eredménnyel még van valamennyi esélyem ebben az irányban? Mert tudom, hogy drága az egyetem, és mi pedig nem állunk valami fényesen anyagilag, a családom pedig nem is tudja, merre milyen iskolák, milyen lehetőségek vannak. Mivel nagyszüleimnek az általános sincs meg, anyukámnak pedig szakmunkás bizonyítványa van. Ezért vagyok kicsit tanácstalan...

Angol nyelvből szeretnék a nyáron középszintű nyelvvizsgát tenni. A németet pedig idén vettem fel, kisnyelvként.

A válaszokat nagyon köszönöm! 15/L



2012. ápr. 9. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

persze, ilyen eredménnyel van esélyed! csak arra figyelj, hogy tartsd meg és 11.-ben ne ronts (mint én), mert az egyetemi felvételibe a 11. és 12.-es év végi jegyek számítanak. rá kell feküdnöd a bioszra és a kémiára, mert ezekből emelt szintű érettségit kell tenni. majd jelentkezz ezekből faktra, és nem árt ha eljársz különtanárhoz is. de ez még ráér 11.-ben. Mo.-n 4 egyetemen van orvosi kar: Budapesten a Semmelweisen, Pécsen, Szegeden és a Debreceni Egyetemen

remélem segítettem.. sok sikert!:)

2012. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem nem kell aggódnod, mert ilyen eredménnyel tuti bekerülsz államilag támogatottra
2012. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nagyon remélem...!

2012. ápr. 9. 14:05
 4/5 anonim válasza:

Én kívánom neked, hogy orvos legyen belőled. Legyél te is egy hős, aki segít az embereken! Sok sikert kívánok neked! :)

OFF: én is orvos szeretnék lenni, de sajnos nem vagyok elég jó tanuló.

2012. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! :)

Viszont kívánom...! :)

2012. máj. 14. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!