Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Van valami...

Egyetemisták! Van valami hatékony tanulási technikátok?

Figyelt kérdés

A Panemsulis bioszkönyvet kellene megtanulnom 1 hét alatt, ami 400 oldal. Eddig ilyen nagy mennyiségű anyagot sosem kellett így csak próbálkozom vele. Leültem és tanultam, kiemeltem a lényeget, próbáltam felmondani, stb. De nem tudom, hogy ez a biosznál mennyire célravezető. Mellette készülnöm kellene a többi érettségire is. Plusz még csak jövő hét végén zárnak le bennünket, addig az órákra is készülni kell.

Valami hatékony és gyors tanulási tipp? Vagy csak ülni és tanulni, tanulni, tanulni?


2012. ápr. 23. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, már mindegy, de azért nem 1 hetet kellene hagyni 400 oldal megtanulására.

Máskor kicsit előbb gondolkodj:D


Gondolom emeltre készülsz...szerintem inkább feladatokat oldogass, azzal tan többre mész. Ha vmi nem megy, akkor újra vedd elő azt a részt és tanuld meg.

Persze ha egyáltalán nem megy az anyag, akkor inkább csak tanulj, tanulj, tanulj.

2012. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Középre megyek, ezért hagytam ennyi időt. Igazából nem 1 hetem van, mert csak 15-én érettségizek bioszból. Mindennap oldok meg feladatokat, de nagyon bánt, hogy az eddigi legjobb csak 72%, ezt kell feltornáznom min. 80-ra :)
2012. ápr. 23. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is közepeztem bioszból, szintén 1 hetet tanultam, én azt csináltam, hogy kijegyzeteltem az egész anyagot (megtelt vele egy jó vastag A/4-es füzet... :D ), aztán ezzel nagyjából meg is jegyeztem, utána még átolvastam párszor és kész. Én egyetemen is így tanulok, hogy vázlatot írok belőle, és azzal meg is tanulom, így tudom igazán megérteni az anyagot, mert átformázom olyan alakra, ahogy nekem könnyebb megtanulni, úgy rendszerezem ...stb, mondjuk ez eléggé időigényes, de nekem belefért az 1 hétbe, csak akkor tényleg egyfolytában azt csináltam, és 92% lett.

Egyébként az 2 hétnyi tanulás alapból gyors, ha azalatt akarod megtanulni az egész éves anyagot, nem nagyon van más választásod mint kb végig azzal foglalkozni...

Ja és én az alapján tanultam főleg, ami megvan adva követelmény az érettségire, leírva részletesen, hogy mik kellenek. (ez fogalmam sincs hol van, mert már 2 éve volt, de biztos könnyen meg lehet találni)

2012. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!