Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék a leggyorsabb...

Hogyan tudnék a leggyorsabb úton leérettségizni? 18 éves vagyok,9. osztályom sincs meg.

Figyelt kérdés
Napközben dolgozom, de minél hamarabb kellene az érettségi, mert szeretnék felsőoktatásban tovább tanulni (tudom elég hülyén hangzik). Lelehet érettségizni 2éven belül, ha nincs meg a 9 és 10. osztályom?
2012. máj. 7. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ott is ugyanannyi évet kell járnod, mintha nappali képzésben csináltad volna, csak nem kell minden nap bejárni, hanem csak konzultációkra, pl heti 2x, vagy távoktatásban, úgy kéthetente 1x.
2012. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ha megtanulod az anyagot, és teszel osztályozóvizsgát. A legegyszerűbb az lenne, ha szeptembertől nekiállnál, félévkor levizsgáznál a 9.-es anyagból, év végén jönne a 10., aztán következő évben ősszel a 11., tavasszal a 12.

Nem egy nagy ügy egyébként, gimiben hálisten alig van tanulnivaló. Legalábbis egyetemről visszanézve némelyik félévi vizsgám durvább, mint egy érettségi.


Arra ügyelj viszont, hogy ha tovább akarsz tanulni, akkor nem elég, hogy éppcsak meglegyenek a tárgyaid. Hanem jó jegyeket is kell szerezned, plusz valamelyik érettségiből emelt szintűt csinálnod.

Emiatt mindenképp azt javaslom, hogy az első évben ugyan csinálhatod munka mellett, de a második évben mondj fel, és azt az évet szánd rá a tanulásra. Akkor tegyél a választott tárgyadból is osztályozóvizsgát, mert sokat nyerhetsz azzal, ha a tanulmányi pontjaidra megkapod a maximumot.

2012. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Vannak intenzív képzések, 2-3 évesek. Esti vagy levelezős, ennek neked kel utána járnod neked melyik lenne jobb. De igen lehetséges hogy utána felső oktatásban menjél, bár nehéz lesz az biztos. OKJ-s képzéshez viszont nem kell külön pont cska az érettaségi bizonyítvány. Bár nem tudom mik a céljaid sok sikert kívánok hozzá :-)

Mindent lehetséges, de ha elszoktál a tnaulástól akkor nehéz kör lesz :-)

2012. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik hülyén, dicséretes!

Estin vagy levelezőn iratkozz be, ezek általában hároméves képzések. Talán van kétéves is, mintha hallottam volna róla, de nem tudom, nálunk hároméves volt a középiskolában, ahova jártam.

2012. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
TF-en szeretnék sportedzői/ sportoktatói OKJ-s szakot csinálni. Lényegében foci edző akarok lenni.
2012. máj. 7. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Na miujsag azota?
febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!