Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre újraérettségizek,...

Jövőre újraérettségizek, gyógyszerész szeretnék lenni. Addig dolgozzak, vagy kezdjek el egy gyógyszertári asszisztens OKJ-t?

Figyelt kérdés
Ti mit tanácsolnátok?

2012. máj. 11. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Az OKJ-vel pluszpont és lapok járnak. Ha dolgozol akkor meg pénzed lesz...
2012. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bensdorp ***** válasza:
68%

Semmiképp se kezdj OKJ-t egyetem előtt! Orvosi egyetemen nem számítható be pluszpontként, akkora előképzettséget pedig nem jelent, hogy azt egyetemen vagy a későbbi, gyógyszerészi munkádban hasznosítani tudd. Az OKJ-vel egyetem előtt csak az időd és pénzed pazarlod, teljesen felesleges. Készülj csak szorgalmasan a javítóérettségikre, esetleg nyelvvizsgázz (2 nyelvvizsga kell a diplomához a SOTÉ-n, és amúgy is mindig jól jön a nyelvtudás)!


egy gyógyszerész

2012. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly mikor érettségiztem kicsit későn találtam ki, hogy orvosira szeretnék menni, így nem is jelentkeztem tovább. Helyette ebben a "szabad" évemben elkezdtem a gyógyszertári asszisztensit, csak azért hogy diák maradhassak, meg kapjam a családi pótlékot. Hogy miért pont ezt a szakmát választottam az jó kérdést, ez volt szimpatikus és kész. Úgy hogy suliba jártam volt időm dolgozni, letettem a jogsit illetve a felsőfokút angolból. Jövőhéten megyek bioszból és kémiából érettségizni, meglátjuk hogy sikerült. Lényegében az, hogy elmentem erre a szakmára azért volt jó, mert kicsit megízlelhettem, hogy milyen is lenne, ha mondjuk gyógyszerésznek tanulnék. Megtetszett, így orvosi után ezt jelöltem, holott azelőtt sosem gondoltam magamra gyógyszerészként. Arra viszont ne számíts, hogy ezért bármiféle pluszpontot fogsz kapni, ott kezdődik, hogy 2 éves a képzés, tehát előbb be kéne fejezni, ha a papírt be akarnád számíttatni, de mind1, mert úgysem lehet. Illetőleg míg gyógyszerészeten 10féle kémiát tanulnak extrém magas szinteken, addig nekünk volt heti 1x dupla órában egy kis alapozó kémia. Annyira alap volt, hogy még a középszintű érettségit sem tudnám megcsinálni azzal a tudással. Illetőleg mindenféléből tanulunk egy kicsit, kis anatómia, kis kórélettan, kis mikrobiológia, de nem gondolnám, hogy bármiféle előnyöd számítana, ha épp ezt a szakmát választod. Tényleg csak arra jó, hogy megtudd tetszik e neked ez az út vagy nem.

Ja bocsánat azt kihagytam, hogy nálunk kellett tanulni orvosi latint, így ha bejutok az egyetemre akkor ennyivel kevesebbet kell majd tanulnom. Mivel a latin tanárom az orvosin is tanít és ő maga mondta, hogy itt nagyjából a felét tanuljuk annak, amit az orvosin fogok.

2012. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én is kb. ebben a helyzetben vagyok amiben Te..

Érdekelne hogy döntöttél, és hogy haladsz az újra érettségi felkészüléssel.

Bár szerintem sem érdemes elkezdeni egy 2-3éves okj-t (max. levelezőn), hanem abban az egy évben amit kihagysz nyelveket tanulni, jogsit csinálni, hostess munkát vállalni, latinnal elkezdeni ismerkedni, és nem utolsó sorban pihenni :) Ja és persze készülni az emelt érettségikre bioszból, kémiából.

Budapesti vagy esetleg?

2012. máj. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!! ;)

Irtam privatot

2012. máj. 13. 07:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én hasonló helyzetben vagyok mint te, tavaly gyógyszerésznek jelentkeztem de nem vettek fel. nem kezdtem el semmiféle tanfolyamot hanem készültem már nyáron emelt kémia érettségire különtanárral, októberben írtam is egy 84%-ot. most fogok holnap még emelt bioszozni, aztán meglátjuk sikerül-e:))
2012. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%

Úgy látom nem vagyok egyedül:) Én is gyógyszerésznek jelentkeztem de nagyon elrontottam az idei kémia írásbelim, úgyhogy esélyem sincs. De... nem szeretném feladni. Jövőre újrapróbálkozom. Gratulálok az előző válaszoló 84 %-os érettségijéhez, remélem nekem is sikerül októberben hasonló jót írnom:)

Egyébként a kérdésre válaszolva, én nem kezdeném el a gyógyszertári asszisztensit (bár gondolkodtam rajta), inkább magántanárokat keresek, hogy segítsenek a kémiában való felkészülésben:)

Sikeres felkészülést mindenkinek;)

2012. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az előtted lévő válaszoló vagyok, köszi a gratulációt!:) neked hogy sikerültek az érettségik? mennyi pontod lesz kb? szerintem ne mondj még le róla idén, gyógyszerész szakon nem hiszem hogy nagyon sokat emelkedne a ponthatár(nehezek voltak az érettségik, kevesebben jelentkeztek, keretszám maradt)
2012. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!