Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanulhatok matematikát 22...

Hol tanulhatok matematikát 22 évesen felsőoktatáson kívül?

Figyelt kérdés

Létezik-e olyan felnőttképző, nappali tagozatos iskola, amely intenzív, problémamegoldásra koncentráló matematika oktatást nyújt, gondolok itt versenyfeladatokra, bizonyításra, problémamegoldási stratégiákra, és amely tananyagában az emelt szintű érettségi és a BSc alsóbb éveit öleli fel?

Továbbá: nem tömeges alapszak (mint pl. ELTE), valódi oktatásról van szó, nem "felügyelt önálló tanulásról", mint ami a mai köz és felsőoktatásra általában jellemző, korszerű pedagógiai módszereket alkalmaznak (csoportmunka, nem-frontális, nem "előadós" órák, aktív foglalkozások, szemléltető és motiváló játékok, projektmunka, és még mittudomén mi), valamennyire közösségi (nem éjjel-nappali ivászatra gondolok, csupán pl. fix csoportokra, releváns programokra, vagy valamire, ami nem a teljes személytelenség (mint pl. az ELTE IK-n, amihez volt szerencsém 2008-ban))

Leegyszerűsítve egy iskolaszerű felvételi előkészítő szerű valamire gondolok matematikából, de nem felvételi előkészítőre :)

Nem kell feltétlenül itthon lennie. A világ végére is elmennék egy ilyen iskoláért. Tudom, hogy ilyen valószínűleg nincs külföldön sem. Mégis kiváncsi lennék a véleményetekre, mely iskola állhat a legközelebb a fentebb vázolt elképzeléseimhez itthon vagy a határon túl?



2012. máj. 18. 04:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyesmiről. De ha egyénileg érdekel a probléma-megoldási képesség fejlesztése, akkor versenyfeladat gyanánt nyugodt szívvel tudom ajánlani például a Hajós György Matematikaverseny feladatait. Jó néhány feladatsort megtalálsz itt: [link]
2012. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem tudok ajánlani semmit. Érdemes ellátogatni a KÖMAL oldalaira is, nemzetközileg is híres a matek feladványairól.

Szívesen ajánlanám magam és főleg egyik barátomat, akinek vannak elemi úton is megoldható állításai és tovább fejlesztésre váró kutatási eredményei. Sz. Gy.

2012. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 19. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!