Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnök vagy Járműmér...

Közlekedésmérnök vagy Járműmérnök szakot válasszak inkább?

Figyelt kérdés
elsősorban BME-n
2012. máj. 28. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dilemmám volt nekem is. De aztán végül közlekedésmérnök mellett döntöttem, talán ott kicsit szélesebb a lehetőségek tárháza :D Na meg azért lánykén talán kicsit közelebb is fog állni hozzám. Szeptemberben majd kiderül :D
2012. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésmérnök egyértelmű.
2012. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na de miért az?
2012. jún. 8. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal több a lehetőség az elhelyezkedésr több területre jó, míg a járműmérnök behatároltabb területen mozog.
2012. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűsítve régen, 2010 előtt, 1 szak volt, a közlekedésmérnöki, tulajdonképpen ez lett átnevezve járműmérnökire (persze nem csak a neve új, adtak hozzá néhány plusz tárgyat is, amik még a bolognai redszer előtti hagyományos képzés gépészes vonalát erősítették), ha szeretsz rajzolni, szeretnél tervezőmérnök, konstruktőr lenni, akkor az utóbbit válaszd.

A mostani új közlekedésmérnöki szakon már nem annyira gépész-orientált a képzés, a szakok szétválasztása révén nagyobb volumenű változtatásokat is véghez vittek, (pl. 3 féléves "gépelemek" a 6 félév helyett, helyette több humán tárgy, folyamatvizsgálat, stb.) ha pl. menetrendet akarsz készíteni, gazdaságtannal, menedzsmenttel, cukrászattal(;DDD) szeretnél foglalkozni, akkor válaszd ezt a szakot.


Természetesen számtalan elhelyezkedési lehetőség akad mindkét szakon, pár sorral feljebb levő elfogult viccemből a szemfüles olvasó tuti kikövetkeztette már, hogy én a J jelű tárgyakat abszolválom a neves egyetemen, ezért csak erről a szakról tudom nagyjából felsorolni mik jöhetnek számításba: Igazságügyi szakértő, Konstruktőr, Üzemeltető, Informatikus, Minőségellenőr (bár ez talán inkább a másik szak, de aki nagyon akar..), Anyagtechnológus, Gyártástervező, stb.

2012. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!