Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pszichológia szak?

Milyen a pszichológia szak?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék volt, illetve jelenlegi diákoktól, hogy mennyire nehéz ez a szak? Mennyire nehéz bekerülni és bent maradni? Mennyire igényes tanulásban és mennyire van lehetőség elhelyezkedni ezzel a szakmával. Illetve miből szükséges érettségi vizsgát tenni?

Tanácstalan vagyok, pedig lassan-lassan kénytelen leszek eldönteni és fogalmam sincs milyen irányban induljak.

Örülnék, ha lenne olyan pszichológus diák, aki mondjuk bővebb információval tudna szolgálni erről, saját élmények, tapasztalatok. - esetleg skype, e-mail csere.



2012. máj. 28. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Az elhelyezkedés elég nehéz, mivel túltelített szakma. Rokonom néhány éve végzett, de nem nagyon talált munkát azóta, főleg félállásban dolgozott alapítványoknál.
2012. máj. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm most elsőéves a PTE-n. Bekerülni elég nehéz, nagyon sok pont kell oda, de nézd csak meg felvi.hu-n a statisztikákat. Volt év, mikor 444 pont kellett. Hát nem egyszerű ennyit összeszedni. Felvételihez elfogadják a magyart, idegen nyelvet, biológiát, matematikát. Ennyit tudok, de talán még a törit is elfogadják - felvi,hu-n részletesen le van írva. Bioszt mindenképpen ajánlom, mert bnőm mesélte náluk ez a szóró tárgy. Sok olyan tárgyuk van, ami biosszal kapcsolatos, mint pl neurológia, nagyon nehéz tárgy. Tehát bioszból mindenképp érettségizz legalább egy középszinten. Én ismerem a barátnőm és pontosan tudom, hogy ha ő azt mondja vmire, hogy sokat tanul, akkor az úgy is van. S mostanában nagyon mást sem lehet hallani tőle, minthogy kettétanulja magát. Már is vannak egy-ketten, akik otthagyják a szakot, mert tényleg nem könnyű. De persze azért elvégezhető. Én ennyit tudok róla mondani.
2012. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elsőéves pszichológushallgató vagyok, ha privátban írsz egy e-mail címet, szívesen válaszolok a kérdéseidre! :)

2012. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Most vagyok negyedéves (MA I.évf.),ha van még kérdésed szívesen válaszolok privátban.


A szak nehéznek mondható,szórótárgyak szoktak lenni: statisztika és a bioszos tárgyak (anatómia,élettan,neurológia).Sokan azért hagyják ott a szakot,mert a jelentkezéskor nem voltak elég tájékozottak,nem tudták,hogy ilyen sok és ilyen színvonalú biológia fog kelleni.Nem kötelező bioszból érettségizni (én se tettem) de erősen ajánlott,mert nagy könnyebbséget jelent majd az egyetemen.


Tanulni kell,illetve (általában) sok az iskolán kívüli feladat: házi dolgozatok,kutatások,terepgyakorlat stb.


A BA diplomával elég nehéz (szinte lehetetlen) elhelyezkedni,az MA diploma megszerzésével már megnyílik néhány lehetőség,de elég nehéz elhelyezkedni és a kezdő fizetés általában nem túl sok.

2012. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!