Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdemes-e maradni a Magánnyugd...

Érdemes-e maradni a Magánnyugdijpénztárnál vagy jobb átlépni az Állami nyugdijpénztárban Március 31-ig az aktiv korúaknak?

Figyelt kérdés

Nagy problémám lett 2,5 éve pályakezdőként léptem be a Magánnyugdijpénztárba, viszont idén Március 1-én lenne pontosan 2,5 éves a munkaviszonyom helyette 1. napom lesz a munkanélküliségemnek.



Kiderült amikor telefonon értesitettem a Magánnyugdijpénztáramat erről munkanélküli leszek, Március 31-ig megint dönteni kell a Nyugdijpénztár átlépésével vagy maradásával.


Megtudtam Maggányugdijpénztárnál tagsági dijat kell fizetnem munkanélküliként 1 hónapon belül nem jutok új munkahelyre. Eddig a munkáltatom tette ezt és teszi utoljára idén Márciusban a Februári munkabérem levont összegéből. Ezért lehet átlépek az Állami nyugdijpénztárba Március 30-án ha legkésőbb Március 26-án nem tudnék dolgozni 1. munkanapomat kezdeni.



Nem akarom hátrányt szenvedni csökkenjen a Nyugdijamra lévő gyűjtött pénzem aval nem tudnám tovább gyűjteni határozatlan ideig munkanélküliként.


2012. febr. 26. 15:46
 1/2 anonim válasza:

jelen pillanatba az állami nagyon bizonytalan lesz 40 év múlva

A legjobb ha te gondoskodsz magadtól magadról már most és ne magánnyugdíjpénztárba se önkéntesbe mert te is tudod pénzed forgatni


de magánnyugdíjpénztár is el tudja búbolni a pénzbefizetést tudnod kell


ha benn van már 3miila ne lépj át az államiba

2012. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre senkinek sincs jelenleg okos válasza.

Nem tudom mennyi pénzt szedtél össze 2,5 év alatt, de ahogy jelenleg haladnak a dolgok 45 éven belül sem így- sem úgy nem férsz hozzá.

Ráadásul ebből alig több mint egy év volt, amíg a nyugdíjpénztárba ment a pénz, mert ugye 2010 novemberétől minden pénz az államiba lett átirányítva, és ha a fülkeforradalmárokon múlik, úgy is marad végítéletig.


Hacsak nincsenek elvi megfontolásaid, pusztán gyakorlati szempontból nincs sok értelme maradni. Próbálj állást találni, és amint lehetőséged engedi kezdj el önkéntes nyugdíjpénztárba gyűjteni, vagy valamilyen más tartós befektetési formába.

2012. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!