Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most választottam biológia-föl...

Most választottam biológia-földrajz faktot, de csak azért, mert ezek a kedvenc tantárgyaim, viszont nem tudom még pontosan, hogy mi legyek. Tudna esetleg valaki szakokat ajánlani, amikhez ez a két tárgy passzol?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a természettudományi karokon nézz szét (földtudományi), vagy környezetmérnök, bár ott erős a matek, de meg kehet tanulni.
2012. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezekkel mehetnél földrajz szakra, de azzal nem igazán lehet semmit se csinálni. Esetleg földtudományra mehetsz, de ahhoz meg matek kellene, illetve még a bilógia szak jöhet szóba, viszont ott sok kémia is van. Bár meg lehet csinálni akkor is ha nem szereted a kémiát, szóval ne ez alapján dönts.
2012. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*biológia szak
2012. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

"viszont nem tudom még pontosan, hogy mi legyek"


Környezetvédelmi miniszter? A mostani úgyis egy f*szfej.

2012. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
biológia szakon minden van, erős kémia, erős matek és még erős földtudomány is.. ilyen all in one képzés
2012. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A biológia nem all in one.

Egy félév matek van, amin nevetve át lehet menni. A taxonómia ezerszer nehezebb.

Illetve földtudomány sincs, esetleg csak földrajz. Melyik élőlény hol él, illetve az éghajlatok.

Kémia viszont tényleg rengeteg van. Nem árt ha van hozzá némi érzéke az embernek.

2012. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A biológia szakon nincs föci egyáltalán, tudom, bioszon vagyok. Viszont nem azt írta, hogy biosz-kémia érdekli, így ezt nem ajánlom, mert rohadt erős szak és ha nem csipázod a kémiát, akkor nem fogod szeretni. Jah meg persze itt nem ilyeneket tanulunk, hogy kiválasztás, keringés, hanem töményen sejtbiológia, növénybiológia, rendszertanok ilyesmik. A földrajz szakon meg épp biológia nincs sok, bár biztos van egy-néhány kurzus, evolúciót tanulják emg ilyesmi, de nem olyan mértékben.
2012. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Földrajz alap szakon van biológia, éppen 3 félévben a 6 ból. Növényismeret, tájökológia, biogeográfia.

Jó párosítás tanár szaknak, egyik alap szak és felveszed minornak a másikat. Vagy Biológia, vagy földrajz szak. A földtudomány se rossz, bár azzal inkább külföldön vannak lehetőségek.

Egyébként csak csendben jegyzem meg, hogy igenis van lehetőség a földrajzzal, pl a geoinformatikus szakirányon végzettek nagyon is keresettek.


Viszont arra figyelj, hogy ha bioszból és földrajzból érettségizel emelt szinten, környezetmérnökre pl nincs a felvételi tárgyak között a földrajz (vagy legalábbis pár éve még nem volt).

2012. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szintúgy biológián vagyok


van földtudomány és jövöre is lesz, matek is van idén jövöre is lesz.. -.-"

2012. jún. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ha a kémia is megy, akkor jó lehet. biosz-kémiába rengeteg lehetőség van, de földrajz-kémiával is pl geológus vagy ilyesmi.

azt meg ne akarja már bemesélni senki, hogy biológia szakon erős matek van. én matematika szakos vagyok, barátnőm bioszos. kb úgy születtem, hogy az ő matekját meg tudjam csinálni. :-D

első félévbe volt nekik kis analízis. határértékszámítás, függvényelemzés, kegyetlenül lebutított integrálás... ehhez egyáltalán nem kell jónak lenni matekból, teljesen átlagos képesség ember is egy kis gyakorlással el tudja végezni. aztán következő félévben meg egy kicsi valószínűségszámítást tanult. de lehet az csak választható tárgy volt náluk, nem tudom pontosan. ennyi...

2012. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!