Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki közepesre végzett főiskolá...

Aki közepesre végzett főiskolát érdemes a joggal próbálkoznia?

Figyelt kérdés

Igazságügyi igazgatási diplomát szereztem, de igencsak megküzdöttem érte, ennek már 5 éve. Úgy érzem, hogy kéne még egy diploma, és ha már jogot tanultam, talán a jogi egyetemet lenne értelme elvégezni.

Van esélyem ráadásul most már 2 kisgyerek és munka mellett elvégeznem, vagy inkább feküdjek neki a nyelvtanulásnak?



2012. jún. 8. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz erre válaszolni. Az igazságügyi igazgatás egy butított jogászképzés, sok hasonlóság és átfedés van a jog és aközött, de jóval kevesebb a követelmény, és ha tárgyi egyezés is van, akkor is leszűkített az egész tárgy. Én jogra járok, idén vagyok II. éves, és szoktunk igazságügyisekkel vizsgázni, pl Jogi alaptan náluk az ami nálunk Bevjog, sokkal bővebb, tömörebb nekünk. Ha megküzdöttél a diplomádért, sztem hagyd a jogot, mert kőkeményen kell tanulni többszáz oldalt egy vizsgára, sok a szóbeli, nagyon belemennek mindenbe, rengeteg jogszabály van amit kívülről kell fújni. Ha az igazgatási diplomádnál nem motivált hogy végülis jogot tanulsz, akkor nem hiszem h a kemény jogászképzésnél motiváltabb lennél. Persze ezt csak te tudhatod :) Nyelvvel lehet többet érsz, márcsak a diplomád miatt is, azt külföldön is tudnád kamatoztatni egy átképzéssel, plusz ha mellette beszélsz folyékonyan angolul-németül.

Viszont ami még eszembejutott, hogyha jogba bele is kezdenél, azt hiszem h csak 4 éves lenne neked a jogi egyetem nem 5, ha levelezőn végzed, akkor "diplomás levelezősként" vennének fel, mert van egy hasonló diplomád már.

2012. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, igazad van, ráadásul család mellett már pláne nem fogok megbirkózni ekkora feladattal.
2012. jún. 10. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom így csak levelezősön tudnád csinálni, és ott is ugyanolyan a követelmény mint nappalin, abszolút nem tesznek különbséget, a vizsgákon senkit sem érdekel hogy honnan jött, fizetős-e vagy sem, vagy hogy nappalis-e vagy levelezős. Nyelvvel többet érsz így. Vagy max vmilyen mesterképzés, elvileg az azthiszem csak 2 év :)
2012. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!