Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly érettségiztem, de nem...

Tavaly érettségiztem, de nem sikerült túl jól, ezért úgy döntöttem idén megint megpróbálom a magyart és a németet mert főiskolára szeretnék menni. Így lehet-e csinálni?

Figyelt kérdés
Az idei magyarom nem sikerült túl jól, viszont a németem pedig nagyon jó lett. Elkezdtem számolgatni a felvételit illetően, a szóbeli jövőhéten lesz és ha max pontosra szóbeliznék magyarból akkor se vennének fel a főiskolára,hiába sikerült jól a németem. VISZONT azt lehet csinálni h a tavalyi magyar érettségimet és az idei német érettségimet küldöm a főiskolára? Segitsetek mert elvagyok keseredve:S egy OKJ-s képzést kezdtem el csinálni, de 1 hónapja abbahagytam a főiskola miatt. Segitsetek kérlek, mit tudok csinálni ilyenkor? Az lehetséges amit én írtam?

2012. jún. 15. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet csinálni, ha magyar érettségin idén megbuksz akkor a tavalyi fog számítani az biztos :D de lehet amúgy is a jobb eredmény számítana, azt nem tudom.
2012. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi:D nem szándékozom megbukni, csak az idei magyart elcsesztem nagyon... de sajnos most se kerültem beljebb h a tavalyi magyaromat megtarthatom-e és az idei németemet... :( áááá
2012. jún. 15. 22:37
 3/10 anonim válasza:
Igen meglehet azt csinálni,mivel eleve a tavalyi érettségi bizonyítványodat+a mostaniról kapott tanusítványodat kell majd feltöltened(ha e-felvételin intézed)és akkor látják mindkettő eredményt,automatikusan a jobbal fogják majd számolni a pontokat.Én németből+töriből érettségizem újra idén:)
2012. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Postán küldtem, ezután is úgy fogom :) De akkor a tavalyi érettségimet is küldjem el és az ideit is, ők pedig a jobb eredményt fogják választani?! Bocs h ilyen értetlen vok de szivem szerint világgá futnék... :S Hétfőn megpróbálok utánajárni h pontosan mit kell csinálni.
2012. jún. 16. 18:52
 5/10 anonim válasza:
Nem baj,h zavaros,eleinte nekem is az volt:) Szóval akkor:le kell fénymásolnod a tavalyi érettségi bizonyítványodat,valamint majd azt is ,amit a mostani után fogsz kapni és azokat küldöd el postán:)A mostani után nem fogsz ugyanolyan bőrkötéses bizit kapni,hanem csak egy papírt,egy úgynevezett tanusítványt,rajta a 2 érettségi eredményeddel.Az eleve fontos,h elküld a tavalyinak is a másolatát,hiszen ha belegondolsz,most 2 tantárgyból érettségiztél újra,az arról kapott papír önmagában nem lenne elég,mert a többi tantárgyi eredményed a tavalyi biziden van:)(én ezt azért gondolom,h így van,mert én az e-felvételin jelentkeztem+intézem ügyeimet és ott nekem jelzi,h mit kell még feltöltenem,ezért ott van a bizi+még jelentkezéskor írták,h a tanusítvány is kell majd hozzá)
2012. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaaaa értem értem, tehát akkor biztos h az idei rosszabb magyaromat nem fogják figyelembe venni? Olyan ideges vok amióta megtudtam az eredményét... meg mérges is vok magamra..áhh.. tényleg köszi és a türelmet is!:D :$
2012. jún. 16. 20:28
 7/10 anonim válasza:
Sztem biztos,h a jobbat fogják figyelembe venni:)Az már tényleg túl nagy tetüség lenne szegény gyerekekkel(=mi),akik újra megpróbálták ezt a drágalátos érettségit(mert olyan jó móka) és véletlenül rosszabbul sikerül nekik!Semmi sem garantálja,h jobban fog sikerülni nekik és gondolj arra,h a tavalyi bizid egy biztos pont,az már megvan és az eredményeidet nem veheti el senkisem!A magyaron meg ne idegeskedj tovább,pl. nekem is a törim rosszabbul sikerült mint vártam+szerettem volna,én is nagyon mérges voltam még tegnap,mert az írásbelimet,de főleg a szóbelimet(emelt,a héten voltam)nagyon igazságtalanul lepontozták,de legalább a németem nekem is sokkal jobb lett.Szóval most már inkább ne foglalkozz vele,mert ettől csak nem tudsz koncentrálni a szóbelire(én is jövőhéten mék németre:)) Jah,és nem baj,türelmes kedvemben találtál :P XD
2012. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
okés, köszi tényleg! :D Akkor veszek egy mély levegőt és megnyugszom:D a türelmedet meg főleg köszi.:) :*
2012. jún. 16. 23:08
 9/10 anonim válasza:
Haha,igazán nincs mit:$:D
2012. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)))
2012. jún. 17. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!