Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemre akarok menni...

Ha egyetemre akarok menni mennyire számítanak a tanulmányi jegyeim?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most fejeztem be a harmadikat. Közepes eredménnyel körülbelül. Eddig nem érdekelt nagyon az iskola alig jártam be 2ik évet is ismételtem..


Viszont most elgondolkodtam jövőmön és arra jutottam, hogy szeretnék tovább tanulni, eszem meg van hozzá szerintem.


Szóval most megyek negyedikbe és szeretnék kérni pár tanácsot előtte. Vagy már azzal elszúrtam a dolgot hogy eddig nem voltak túl jó jegyeim?


2012. jún. 15. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontokat két módon számítanak: 1. veszik a jegyeidet harmadikból és negyedikből (csak az év végieket), ehhez még hozzászámolják az érettségi eredményed plusz, ha vannak pluszpontjaid, akkor azokat is; 2. csak az érettségi eredményeid veszik, azt megduplázzák és ahhoz jönnek a pluszpontok. Nem te döntöd el, hogy hogyan számolják, automatikusan a számodra kedvezőbb módon számolnak. Úgyhogy még semmi sincs veszve:) Ha rosszul sikerült a harmadik és fog sikerülni a negyedik, akkor egy jó érettségivel még bármi lehet:)
2012. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szúrtad el. Én időben úgy volt, hogy vagy a 3-4 osztály év végi jegye számított vagy az érettségi vagy ezeknek a kombinációja. Alapból mindent be kell írni, és automatimusan a legmegfelelőbb számit

Itt sok kérdésedre találsz választ: [link]

2012. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nincs semmi veszve. Feküdj rá az érettségire. 1 év alatt(csak tedd oda magad) simán felkészülsz és írsz egy kiváló érettségit.
2012. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyáron meg készülhetnél egy nyelvvizsgára. Amelyik területen szeretnél tovább tanulni, ahhoz pedig a szükséges tantárgyakat is fejleszthetnéd.
2012. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a bunkó réteg ilyenkor azt mondaná felvi.hu
2012. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Duplázás és ott nem is fogják nézni az évvégi jegyeid. Sok sikert hozzá.
2012. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!