Sidel kérdése:

Melyik a jobb? BME vagy Óbudai mérnök informatika?

Figyelt kérdés

Eleinte BME párti voltam, mert nagyobb a pontszám, nagy az iskola hírneve és a nyelvoktatás is jól meg van oldva a honlapon leírtak alapján. Most viszont el kezdtem gondolkozni az Óbudain.

Úgy tudom a BME jobb, de nem tudom, hogy egy 68%-os emelt matek érettségivel és fizika érettségi nélkül, úgy hogy programozni se tanultam még mennyire bírnám a strapát?!

Az Óbudainak kisebb a hírneve, úgy tudom nem olyan kemény, mint a BME, lehet ott jobban bírnám.


Apa azt tanácsolta, hogy legyen a rosszabbak közt jobb, mint a jók közt rosszabb. Lehet, hogy igaza van és nem kéne kockáztatnom a BME-vel, hiába jobb BME-s diplomával az esélyem egy jó állást szerezni?


Kérném a tanácsokat főleg BME-s és Óbudais hallgatóktól, ha járnak ide...



2012. jún. 20. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
BME-nek csak a hírneve a nagy, habár mostanában már az se akkora, kezdenek rájönni az emberek, hogy ugyanolyan egyetemen, mint a többi, ha nem rosszabb
2012. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Hozzáállás kérdése. Szerintem pont fordítva legyen, inkább legyen az ember a jók között rosszabb, mint a rosszak között jobb. Ugyanis akkor a jók motiválják és segítik.

Azt nem hinném, hogy a bme-nek csak a hírneve nagy, legalábbis sok olyan embert ismerek, aki onnan kibukott és átment az óbudai egyetemre, fordítva viszont egyet sem.


Te tudod, hogy mennyire vagy maximalista. De szerintem érdemes megpróbálni, legfeljebb ha nem megy, akkor átmész az óbudaira, a kreditjeid úgyis el tudod fogadtatni.

2012. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Inkább BME, többet takar a diplomája mint egy Óbudais. Programozni ott fognak megtanítani, a legtöbben programozási ismeretek nélkül mennek oda. A többit meg tanulni kell. Ha nem nagyon megy, akkor menj csak át Óbudaira.
2012. jún. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

mindkét helyen kell tanulni

a tananyag ugyanaz, spaghetti rendszer van

a BME-t nehezebb elvégezni, mert ott, ha nem tetszik az arcod, pöttyös a nyakkendőd, vagy a tanár felesége éppen havibajos, úgy kivágnak, mintapitscha

2012. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
95%

1 éve én is ugyanolyan helyzetben voltam mint Te, annyi különbséggel h. én villamosmérnökire mentem,de nincs olyan sok különbség.Az eredményeim is szinte ugyanilyenek voltak mint neked, valamint én is a progtól tartottam kicsit. Végül is a bme mellett döntöttem, nem bántam meg.(egyelőre..) Attól h nem vagy elég okos hozzá szerintem ne tarts, úgy vettem észre h. itt a sok tanulás és szorgalom sokkal többet ér, nem kell zseninek lenni hozzá. Ez hatványozottan igaz a programozásra, amit mondtál h félsz tőle.Ha szorgalmasan írod a programokat és tanulod rendesen akkor játszi könnyedséggel lehet teljesíteni.Én 5ös lettem mind2 félévben belőle,pedig előtte csak egy nagyon keveset tanultam programozni.Viszont ezeket tényleg rendszeresen tanulni és gyakorolni kell, egy hét alatt nem lehet megtanulni programozni.Ez(a nem rendszeres tanulás) főleg azért lesz csábító,mert itt már senki se fog noszogatni mint középsuliban h. jajj fiam tanuljál.

Szerintem próbáld meg a bme-t, veszteni nem veszíthetsz, max ha nem megy akkor átmész az óbudaira.

2012. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak. Még azért meghallgatok pár véleményt, de kezdek visszahajlani a BME felé.
2012. jún. 24. 09:03
 7/9 anonim válasza:
100%
1 év után kíváncsi lennék, hogy miként döntöttél, illetve a tapasztalatokról, élményekről, mesélhetnél.
2013. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Időbe telt mire rájöttem, hogy tulajdonképpen én voltam itt a kérdező... :)

A BME mellett döntöttem végül, s bár az első félév nem volt egyszerű, most már úgy érzem kezdem felvenni a tempót.

A programozástól féltem ugye a leginkább és van egy-két kisebb lyuk a tudásomban, de úgy érzem elég szépen sikerült megtanulnom C/C++ nyelven programozni. A fizika volt a másik, de eddig az is megy. Remélem a szerdai vizsgám is sikerülni fog belőle.

Amúgy már magában az, hogy a BME-re járok, hogy ezt elmondhatom is jó érzéssel tölt el. Tetszik, hogy gondoskodnak róla, hogy a diákok ne csak tesin mozogjanak. :) (Nincs két órám egy épületbe... de sokszor még egy hídközbe se...)

A harmadik amitől féltem, az a sok fiú. Lévén, hogy lány vagyok, de már azt is megszoktam.

A vizsgaidőszakok kemények, tanulni kell, sajnos úgy érzem hogy elég lusta vagyok hozzá... (most is ide írok, ahelyett, hogy vizsgákra készülnék), de úgy érzem már rendben lesz és az is pozitívum, hogy tovább bírtam már most az egyetemen, mint apám. :)

Úgyhogy van bennem ilyen bizonyítási kényszer is, hogy megmutassam neki, hogy képes vagyok rá, annak ellenére, hogy nem hisz benne. A középsulival is így volt és a végén azt mondta, jól döntöttem. Remélem itt se lesz másképp.


Amúgy német képzésre mentem, de pár tárgyat buktam első félévben, úgyhogy a másodikat már félig német félig magyarban végzem. Következő félévre ebből teljesen magyar lesz. Amúgy tényleg nem vészes, mármint, hogy német. Szeretem is és fura lesz, hogy jövőre nem 30-40, hanem több száz hallgatóval leszek összezárva egy terembe.

A társasági életben nem igazán veszek részt, elején gólyatábor, gólyahét még megvolt, de azóta többnyire a tanulásra koncentrálok. (A gólyatáborba mindenkinek ajánlom, hogy menjen el, aki ezt olvassa.)


Szóval köszönöm szépen mindazoknak, akik a BME felé "tologattak", örülök, hogy végül ezt jelöltem meg elsőnek. :)

2013. jún. 14. 12:57
 9/9 anonim válasza:
86%

2015-ös friss hozzászólással szeretnék reflektálni az előttem szólóakra :)

BME-re jártam, de a 2014-ben bevezetett kísérleti tanterv egy teljes kudarc volt. ez látszik a mérnökinformatikusok 73% analízis és 80% körüli BSZ (bevezetés a számításelméletbe) bukási rátájánál. Én úgy mentem oda, hogy szorgalmas vagyok, nem lesz gond. De volt, nekem speciel hogy nem érdekelt. Mindenkinek ajánlom, mielőtt ilyen szakra megy, menjen be pár előadásra, ne a nyílt napon nézze a drón röptetést, mert az kamu. első két évben csak füzeted lesz, nemhogy drónod. Nekem egy hétvége alatt betelt a 80 oldalas analízis füzetem, gyakorolni kellett rá és épp hogy 44%-ra meglett. Visszatérve az új tantervre, ami eddig másfél év digitális technika volt, az most egy félév lett, így kihagyásokkal tanultok, és nem áll össze a kép. A fizika eddig a második félévben kezdődött, addig tudtál integrálni/deriválni, most az első félévben van, így azt sem tudod mi az (ha azt hiszed középiskolában megtanultál integrálni/deriválni, hát tévedsz :D) Alapból annak való, aki nem tudja hogy ez akar lenni. Ha szeretnél közösségi életet, a BME-n kívül is, akkor ne ezt válaszd, apropó Óbudai. Sok BME-snek az óbudaisok írják a háziját, mert ők tudják is, hogy mit csinálnak. A BME-n rengeteg hülyeséget tanulsz amire sosem lesz szükséged, ezt meg is mondják az ott végzettek, de a profok is, hogy ez csak arra kell hogy kiszórjanak. Személytelen rideg homogén környezet, ahol csak a szakma kukabúvárai élik túl. Szorgalommal persze át lehet menni, nagyon is jól, itt a mérlegelésen van a hangsúly, hogy hogyan szeretnéd a 18-25 közötti életed eltölteni. Az egyetemi bulik jók, bár a kisebb bulik eléggé kolbászfesztiválok, lányok szempontjából meg hát nem Corvinus, sportolási lehetőség elenyésző, mivel időd sincs nagyon, nekem személy szerint nem száított sportolásnak, hogy két épület között sétálok, heti egy falmászásom volt, ami édes kevés. Mérnökinformatika jól hangzik, de ha végeztek a szakon nem is kaptok mérnöki címet, ez csak a neve. persze ha jó vagy, mint nálunk is látszott, és tehetséges, az első félévben már rádcuppan pár cég fejes, aki munkát is ad neked, egyetem melletti 5x-ös mekis fizetéssel. ami nem rossz, onnantól már van motivációd. Programozni nem itt fogsz megtanulni, ha eddig nem tudtál, szóval megéri már előtte rá gyakorolni, ha nyögvenyelőssen is. Én személy szerint két emelt érettségit követelnék a felvételihez, hogy könnyebben menjenek a 3 valamelyikéből: Fizika,Matek,Info :D részemről ennyi :D

2015. jan. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!