Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen irányba...

Szerintetek milyen irányba kéne mozdulnom?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a krízisem, hogy bekerültem gimibe, és rájöttem hogy semmi sem úgy fog talán alakulni a tanulást illetően mint ahogy elképzeltem. Én engem a nyelvek érdekelnek és eddig ez is volt a cél, nyelvet tanulni abból bajom nem aztán majd ezen kívül csak megtetszik valami. Nyelveket szeretem tanulni, angolt és franciát tanulok, érdekel a tolmácskodás, fordítás meg ilyesmik, tanár nem nagyon szeretnék lenni, mert hát abból úgy tűnik nem nagyon fog az ember megélni. Azt mondják van is érzékem hozzá, tehát jó a nyelvérzékem könnyen tanulom, de ezenkívül kéne valami amin még elindulhatnék. Most leszek 10.-es tehát még azért van időm, csak engem izgat ez a kérdés, mert nekem nem mindegy mi lesz velem felnőttkoromban. A törit szeretem úgy ahogy, reál tantárgyak kilőve mert azt nagyon nem bírom, és sajnos nem is tudom őket. Biosz még elmenne csak hát olyan tanárt kaptunk akinél nagyon nagyon hajtani kell, és tényleg bele kell szakadni a tanulásba. Nem arról van szó, hogy nem akarok tanulni, mert nem, ha kell és látom az értelmét akkor megtanulom csak így nagyon nehéz. Meg nehéz azt is látni, hogy milyenek a ponthatárok, meg hogy egyáltalán van e értelme elmenni egyetemre, nem inkább valami szakmát kéne tanulni. Azt mondják nem vagyok buta, nem is tartom magam annak, de nem is vagyok egy kitűnő tanuló, matekkal, fizikával meggyűlik a bajom. Most is egy 3-om lesz, kémiából a többi mind 4-es 5-ös. Matek is 5-ös nagy meglepetésemre.
2012. jún. 22. 13:51
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja és nem feltétlenül az olyan szakok érdekelnének amik nagyon fel vannak kapva, valami olyasmit szeretnék kitalálni magamnak, ami érdekelne is, a tanulással nincs bajom, persze hogy tanulni kell ahhoz, hogy elérjek dolgokat. Csak nem akarok ilyen bölcsész meg ilyen szakokra menni, mert hát minek. Csak az a baj tényleg, hogy amik engem érdekelnek, azokból így is túl sok van, ezért szeretnék valami eldugott kis szakot találni amiből nem sok van, hátha több esélyem lenne azzal.
2012. jún. 22. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!