Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök, mechatronikai...

Gépészmérnök, mechatronikai mérnök vagy energetikai mérnök?

Figyelt kérdés
Idén adtam be a jelentkezésem a felsőoktatásba, illetve tettem érettségi vizsgát, s a fent említett három szakot jelöltem be a műszaki egyetemen (BME). Még van lehetőségem a sorrendmódosításra, ti melyik szakot jelölnétek első helyen és miért? Kíváncsi lennék egyéni véleményekre, tanácsokra, tapasztalatokra. (Megjegyzés: vonatkoztassatok el a korábbi évek ponthatáraitól, tehát nyilván nem úgy szeretnék dönteni hogy ahova a legtöbb pont kell azt első helyen, hanem választani szeretnék közülük) Köszi!
2012. jún. 23. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mechatronikás vagyok, bár nem a BME-n. Azt mondják ez a jövő, és valószínűleg így is van, hisz a gépek fejlődnek, és egyre kevesebb a pusztán mechanikai úton működő gép, már az összeset kell programozni is.

Az energetikai biztos jó, engem is érdekelt, de sok konkrétumot nem tudok róla sajnos.

A gépészmérnök szerintem ezek közül a legkevésbé jó, bár nem hülyeség az sem, de állítólag nagyon sok van belőlük, és mint mondtam, lehet hogy 10-20 év múlva már nem fog túl sokat érni, csak ha továbbképzed magad.

2012. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Én is mechás vagyok. Hát egy biztos...nem könnyű, viszont érdekes. Az én tapasztalatom az, hogy önszorgalom nélkül nehéz ez a szak. Míg a többi szakon az anyag viszonylag összefüggő, itt három részre oszlik. Pl míg a gépészeten több féléven keresztül tanulod a fémek megmunkálását, ezen kívül meg még pár tantárgyban átveszik és valahogy négy éven keresztül csak felfogja a diák, addig mechán tanulod kb két félévet, és ezalatt te meg kell értsd és tanuld. Az elején kicsit összevisszaságnak tűnt nekem is, de az alapok után kezdtük összekötni a területeket, amivel minden értelmet nyert, és érdekesebbé tette az egészet.

Az energetika tiszta villamosságtan. Őszintén engem nem fogott meg, de gondolom nem is ez szerint akarod választani a sorrendet.

A gépészet, ahogy az előző válaszoló írta, kezd csökkenni a népszerűsége. Nem mondanám, hogy elavul, mert eléggé szerteágazó tudomány. Az rendben, hogy a mechanikus gépek száma csökken, de gépészmérnök foglalkozik tervezéssel, hidraulikával, pneumatikával is többek közt. Persze a mechatronikai mérnök is, de ha valaki ezzel akar foglalkozni és nem szereti az elektronikát, az inkább a gépészetet választja.


Rosszul nem jársz egyikkel sem. Ha n választanám a sorrendet, mindenképp mecha, gépész, energetia lenne.

2012. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is, én a mechatronikát fogom elsőnek hagyni, ugyanist ezt tartom a legsokrétűbbnek. Sok helyre jó, ahova mondjuk alapból gépészmérnököt, vagy akár villamosmérnököt keresnek. Úgyis a konkrét munkahelyen tanítják meg neked, ami oda kell. Az elvárás csak a mérnöki gondolkodás és az alapok. Mechatronikával lesz a legtöbb mindenbe belátásod. Persze nem választhatunk helyetted, azt válaszd, amerre a szíved húz. :D

Mindegyik jó választás.

2012. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó nagyon jól leírta, ami a munkahelyi elvárásokat illeti. Ebből a szempontból, meg mindenképp a mechatronika a nyerő. Viszont a gépész sem egy "szűk látókörű" szakma.
2012. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!