Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy néz ki egy középszintű...

Hogy néz ki egy középszintű szóbeli érettségi kémiából?

Figyelt kérdés

3 nap múlva megyek, már nem középiskolában tanulok, így egyedül próbáltam felkészülni. nem mondom, h még életemben nem volt kémcső a kezemben, de soha nem próbáltam ki a kísérleteket és nem is lesz lehetőségem. tudom, már eléggé meg vagyok csúszva a dolgokkal, és egyre reménytelenebbnek látok mindent.. légyszi ha tudtok segítsetek!

-a kísérlet ott helyben történik vagy laborban? vagy ez sulitól függ?

-köpeny, védőszemüveg és hasonlók nem kellenek, ugye? ez a középszint nem olyan komoly dolog, ugye?

-az egyes kísérletekhez felhasználandó cuccok külön lesznek pakolva (pl. külön tálcákra, mint ahogy az om honlapján írja) vagy egy "kupacba", és nekem kell felismerni, h mi micsoda, és egyedül kiválogatni, h mi kell?

-csak azt kell elmagyaráznom h mi történik? ("konyhanyelven" is, h a vizsgaelnök is értse?) vagy le kell írnom a reakcióegyenleteket is?

-lesz 1-2 percem, h végiggondoljam a kísérlet elvégzését, vagy kapásból kell?


nagyon köszönöm előre is!



2012. jún. 26. 14:56
 1/3 reptoid ***** válasza:

Ne aggódj, nekem sem volt előtte, aztán elég jól sikerült :D

Sulitól függ, hogy ott lesz-e helyben, vagy laborban. Én is utólag jelentkeztem kémiára, és egy direkt kémiás, vegyiparis iskolába raktak, ott helyben volt a kísérlet, viszont hallottam olyanról is, akinek másik épületbe kellett menni.

A védőfelszerelés kísérlettől is függ.

A cuccok külön vannak rakva, sőt még a tanár elő is veszi neked valószínűleg.

Konyhanyelven ne beszélj, mert az elnöknek nincs semmi köze a te érettségidhez, ő csak ül és figyel. Simán lehet amúgy, hogy szakos tanár, de ő akkor sem értékel.

Nem csak 1-2 perced, hanem sokkal több időd is lesz.

2012. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

még egy kérdés: a neten miért találok mindenhol 70 kísérletet? az om szerint nekem középszintre csak 20 kell. most akkor mi van?

vagy ebből a 70ből választják ki a 20at?

áhh.. jobb lenne ha el sem mennék...

2012. jún. 26. 15:01
 3/3 reptoid ***** válasza:
2012. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!