Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most őszintén! Szerintetek...

Most őszintén! Szerintetek mennyire éri meg elvégezni az NYME-n a fölmérő és földrendező mérnöki szakot?

Figyelt kérdés

Csak mert szinte egy embert sem hallottam hogy ilyen "munkaerőt" alkalmaznának", fölméréshez építészmérnököt hívnak (legalábbis az ismerettségi köreimből), vagy ezt én látom rosszul? :D A ponthatár még a 300-at sem üti meg, tehát nem lehet valami "népszerű" szakma. :/

Sőt, céget, vállalkozást sem hallottam, olvastam hogy "fölmérő mérnököt keresünk", meg ilyenek :|


Tapasztalatok?


2012. jún. 28. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyennel akarsz foglalkozni akkor inkább ELTE földtudományi. És az építészmérnök megtervezi a házat, a földmérő nézi meg hogy a talaj megfelelő-e az építkezéshez (pl löszfal tetejére ne építsenek luxusvillát meg hasonlók).
2012. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az építészmérnöknek jobbára köze nincs a földméréshez, maximum az építőmérnököknek, de nekik is csak akkor, ha erre szakosodtak. Szerintem el lehet vele helyezkedni, mert olyan mint a mi kicsi főiskolánk. Az országban egyedülálló szak, olyan képzéssel, amit máshol nem talál az ember. Hasonlót maximum, de ugyanazt nem. Sajnos azt nem tudom, hogy milyen az elhelyezkedési arány diploma után, de felvin vannak erre is kimutatások, meg kell nézni.
2012. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem fölmérő, hanem fölDmérő. A földmérő (más néven geodéta) jelöli ki, hogy az épület pontosan hova épül a területen, vagy egyes területek pontjainak magassági elhelyezkedését beméri, stb. Ezt kizárt, hogy az építész csinálja. Az építőmérnök szakmán belül lehet földmérőnek (geodétának) szakosodni, itt nyilván több elméleti alapot tanul az ember, mint a fent említett szakon, és komolyabb építőmérnöki munkákba vonják be.

Az előző nem mondja jól, aki megnézi "hogy a talaj megfelelő-e az építkezéshez (pl löszfal tetejére ne építsenek luxusvillát meg hasonlók)" az nem a földmérő, hanem a geotechnikus.

2012. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!