Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinálhatnék egy építő...

Mit csinálhatnék egy építő szakmacsoportos technikusival?

Figyelt kérdés

3.os vagyok középsuliba és érdekelne, hogy a gyakorlatban a fent említett papírommal/tudásommal mit csinálhatnék.

Valamint egy építőmérnöki (nem építész) diplomával.

És még az elhelyezkedés is érdekelne, természetesen Magyarországon. : )


2012. júl. 5. 00:02
 1/2 reptoid ***** válasza:

Perpill itthon brutális (a szó legkomolyabb értelmében) mélyrepülésben van az építőipar, és sajnos semmi nem utal arra, hogy a jövőben bárminemű fellendülés jönne. Még ha esetleg kedvezőbbé válna a gazdasági környezet, akkor is jelentős csúszással tudna reagálni rá az építőipar, mivel már most ki kellene adni a megbízásokat a tervezésekre, majd azok engedélyeztetésére, hogy ha esetleg kedvezőbb helyzet lesz, akkor el tudjon egyáltalán újra indulni. De sajnos még ez sincs. Finanszírozni a beruházásokat csak a bankok tudnák, azok is inkább menekülnek innen... Szóval Magyarország szerintem egy évtizedre legalább kilőve. Ez pedig már olyan intervallum, ami téged is érint.


Szóval építőmérnökként hiába lennél jó szakember, itthon még annyi lehetőséged se lenne, mint egy építésznek. Nekik legalább ott van pár családi ház, de ők is tömegével vannak munka nélkül itthon. Mérnöki szakma, nesze neked.

2012. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ezt valamennyire sajnos gondoltam is:/ jó lenne egy nyelvvizsgát is letenni, de az nem megy olyan könnyedén. A külföldön éléstől meg valahogy félek. de ha már ott van a munka, nincs értelme visszajönni
2012. júl. 5. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!