Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász képzés hányad része...

A jogász képzés hányad része csak magolás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok,de azt sem hiszem el, hogy az egész az. Pl. a tantárgyaknál hogyan oszlik meg?

Melyek a könnyebb és nehezebb tantárgyak?


2012. júl. 11. 15:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyet kihagytam: a szorgalmi időszakból mennyivel szánnak rá többet, mint más egyetemisták?
2012. júl. 11. 15:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem magolás. Aki magol, sosem lesz jó jogász.

Értve kell tanulni. A legnagyobb koncentrációt az igényli, hogy meg is értsd, és tényleg magadévá tedd azt, amit tanulsz.

Hiszen később azt kell majd használni a gyakorlatban.

Magolni meg amúgy sincs értelme, hiszen naponta változnak a szabályok. Persze van, amit meg kell tanulni, de nem magolni!


Egy ügyvédjelölt

2012. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hűű. Most megkönnyebbültem. Azért tettem fel a kérdést, mert mikor elmondtam, hogy arra szeretnék menni, 1-2 embertől az volt a reagálás, hogy szeretsz magolni? És hát én akkor sem tudnék magolni, ha akarnék, mert az én tanulási technikám, azaz, hogy először elolvasom, ezért hogy tudjam miről van szó, és hogy megértsem, másodszor elolvasás után már rögzítem is ezzel a módszerrel. Remélem ha elkerülök jogi egyeremre... ( az oktatási törvény miatt, tényleg ha :\ ) remélem, hogy ezzel a technikával elsajátíthatom az anyagot


Köszi a válaszod. Remélem pár év múlva én is elmondhatom magamról, hogy "ügyvédjelölt"! :)

2012. júl. 11. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csináltam, szóval működik a dolog. :)


Drukkolok neked, leendő kolléga!! ;)

2012. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 13. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!