Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magolás. Hogyan lehet jól...

Magolás. Hogyan lehet jól magolni? Jogász szakon csak magolással lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés

Az én tanulási stílusomat így lehetne jellemezni: közgáz egyetemen minden jogi vizsgám 4-5-ös lett, és nem magoltam, hanem sokszor átolvastam, megértettem, példákkal rögzítettem az anyagot. Magyarul gyakorlatilag is megértettem.. Természetesen ezt nem lehet kemény jogász szakon, mert nincsen idő rá!!

Milyen tanulási tematikák vannak a magolásra? Hogyan kell csinálni?? Mert amikor szakközepes voltam, tudom, hogyan ment..elolvastam vagy 200-szor az anyagot, és rögzült. Na de csak ez van?

(Jogásznak, esetleg jogi irányban mozdulnék el, 23 éves nő vagyok, és az ELTE-ÁJK-ra pályázom költségtérítésesen).

Köszönöm a válaszokat.


2009. júl. 13. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

én nemvagyok jogász, közgázos vagyok énis. de én aztvettem észre, h ami érdekel, az megmarad bennem, még akkoris ha sokkal kevesebb időt szánok rá. ja és úgy h magolni én szinte nemis tudok, képtelen vagyok arra h leüljek és szövegeket memorizáljak. csak a reál megy jól, mert hamar kikövetkeztetem, rájövök a logikára, és eztmég élvezem is.

de mikor olyan volt, ami magolós volt, és kicsit azért érdekelt is, akkor sokkal jobban megmaradt, nemkellett 200szor elolvasni.

ezért gondolom azt, hogyha érdekel a jog, akkor lehet h jobban fog menni. nameg sztem ez be is gyakorolható, az elején nehéz a magolás, de utána bele lehet jönni.

2009. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én anno elkezdtem a közgázt Győrött, de nem tetszett, pontosan azért, mert nem megy nekem matek...se a stat...stb..

De ugyanakkor viszont nagyon ment a jog, és ezért gondolkozom ebben, megpróbálom, hátha megy nekem. És emellett nagyon jó voltam történelemből is...

És amúgy velem is úgy van, hogy nem bírok úgy jogot tanulni, legalábbis a közgázon nem bírtam, hogy magoljak...De tényleg lehet, h belejövök majd.. Mert engem érdekel ez az egész jogi téma, már kicsi korom óta, és a felmenőim is jogászok..:)))

Úgyhogy bele vágok!!!

Azért, várom a további kommenteket is a magolással kapcsolatban!!!

2009. júl. 13. 16:02
 3/14 A kérdező kommentje:
Senki nincsen ezek szerint, aki magolna?? És megosztaná velem a titkát???
2009. júl. 13. 19:34
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Magolás? Én régen úgy tanultam,hogy részenként mondatról mondatra bemagoltam,még a sorrendet is(melyik után mi jön) aztán az egész leckét egyben.Na,ez magolás volt és el i felejtettem hamar.Később rájöttem,tiszta hülye vagyok,nem így kell tanulni. Mert igy nem is élveztem,csak szenvedés volt. Azán elkezdtem úgy tanulni,hogy elolvastam többször az anyagot,a lényeget megértettem,bizonyos dolgokat kötöttem valami másikhoz,és addig olvastam,mig megmaradt.Én sem hittem el,hogy működik,de mégis érettségin működött! :) De ezt a görcsös visszamondást felejtsd el...
2009. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

:))

Csak attól tartok, hogy ha a jogi szövegben kihagyok valamit, akkor élve elégetnek:))) a vizsgán:s

2009. júl. 14. 12:48
 6/14 anonim válasza:
86%

Ha magolsz biztos, hogy ki fogsz hagyni valamit a mondatból. Ha látogatod az előadásokat, és megtanulod mire kell odafigyelni, nem fogsz semmit kihagyni.


egy joghallgató

2009. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Kétkomponensű a jogtanulás:

1.Értő olvasással kell egy anyagrészen végigmenni többször.

2.Aztán be kell vágni a törvényszöveg fontosabb részeit, felsorolásokat. Hangosan, magadat kikérdezve/kikérdeztetve tanulj, ha teheted, szorgalmi időszakban.

3.Ha esetleg érted, és tudod is, még mindig kérdezhetnek olyat, hogy a vizsga ne legyen eredményes.

2010. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
És sokat kell ismételni!
2010. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
1749 vok: csak magolással elvben le lehet vizsgázni (gyakorlatilag nem nagyon), de aki NEM ÉRTI a jogot, nem lát át összefüggéseket, az a pályán egy kalap szart sem ér.
2010. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azóta jogász vagy? :D
2016. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!