Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök képzés. BME vs SZIE?

Gépészmérnök képzés. BME vs SZIE?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen BME.
2012. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azért egy kis indoklás is jöhetne :D

És ha lehet kicsit kicsit értelmesebb mint az hogy "menj a bme-re mert az a legjobb, az elitképző" vagy "ne menj a szie-re mert falusi parasztok" xd

2012. júl. 12. 21:41
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

a BME-t elvégzett diákokat a CÉGEK keresik, a sziéseknek pedig a CÉGEKET kell keresni hogy munkát kapjanak


és ez hatalmas differencia

2012. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

jah másik érv:


BME diplomával tesómat nettó 270 ezres fizetéssel alkalmazta ugyanaz a cég, ami ugyanabban az évben felvette a SZIEn végzett haveromat 180 kezdővel :) (úgy hogy a haverom fél évig ott volt gyakorlaton, tesómról pedig annyit tudnak csak hogy a BME-t egyetlen tárgybukás nélkül végezte el)

2012. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kösz, még jöhetnek válaszok dögivel! :P

Amúgy hozzáteszem, hogy a szakmai gyakorlat is fontos, lehet hogy a tesód sok gyakorlaton volt, a haverod meg szinte semmin.

2012. júl. 13. 09:20
 6/15 anonim válasza:
58%

Ha autogyartas erdekel, akkor SZIE, minden mas esetben BME. Miert? Mert Budapesten az egyetem alatt es utana is tobb a lehetoseg, magasabbak a berek, tobb a kulfoldi diak, jobb kapcsolatokat tudsz kiepiteni. A megszerzett tudas milyensege mindket esetben rajtad mulik, de Budapestrol konyebb tovabb epiteni az eletedet suli utan.

Persze ez csak az en velemenyem, de en igy gondolkodtam 1996-ban, es eddig bevalt :)

2012. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel BME-re járok, nem tudom milyen az SZIE-s oktatás, ezért arról nem mondok véleményt. (sajnos már így is sokan utálják a BME-seket mert azt hiszik mindegyik nagyképű és hogy azt gondolják csak az ő sulijuk létezik..)


Előzővel értek egyet. Ha autógyártás érdekel, mondjuk jól megy a német és látnál jövőt az Audiban akkor mindenképp SZIE, egyéb esetben inkább BME, mert pesten tényleg könnyebb kapcsolatokat építeni. Bár szerintem mindkettő jó egyetem, itt inkább a tapasztalat + nyelvtudás dönt a később elhelyezkedésnél. Tehát pl jelentkezik 2 ember egy céghez mint pályakezdő mérnök, egyik BME-n végzett és tud angolul és ennyi, másik SZIE-n de volt mondjuk gyakorlaton itt és ott, illetve perfekt angol és németül is tud azért, egyértelmű hogy utóbbit veszik fel..

2012. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem előbb tisztázni kéne, hogy SZIE vagy SZE. A SZE a győri egyetem-Audi, a SZIE meg a gödöllői suli. Ha a gödöllői és a BME a kérdés, akkor bárhogyan is nézzük, egyértelműen BME. Ha a győri SZE az összehasonlítás másik eleme, akkor meg előttem leírták ketten, hogy mi a helyzet. :)
2012. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit vagytok úgy oda ezzel a győri egyetemmel. Az audi ott létesített gyárat ezért felkarolták. Tíz éve meg főiskola volt. A gödöllő-bme összehasonlításban meg nem tudom minek írta az előző h egyértelmű bme. Gépészetben bme-szie-me trió az igazán elismert. A három iskola összedolgozik, kapcsolatban vannak minden szinten. Ezen a 3 helyen van több évtizedes egyetemi szintű mérnök képzés, doktori iskola. Én úgy látom, h némelyek azért fikázzák a sziet, mert gödöllő egy kis város és ilyen alapon az egyetem is biztos szar. Nem így van. A Claasnak fejlesztő bázisa van az egyetemen, Bosch képzés, szakirány van. Együttműködnek a Perkinsel, Pakssal, Caterpillarral, meg még sok mással. Az audi ide is kijár toborozni. Műszaki kutató helyet adtak át az idén, új laborok, gépek, műszerek vannak. Elismert tanárok, igen sokan mta tagok. És eredetileg a kar pesten volt, az akkori József nádor műegyetemből alakult meg, így csatolták az agrártudományi egyetemhez. Ezután költöztek fokozatosan gödöllőre.

Csak azért írtam le ezeket, hogy tegyük a helyükre a dolgokat. Ez persze a gépészetre vonatkozik, ettől még a bme a legnagyobb műszaki egyetem, ott minden mérnöki szak megtalálható.

2012. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

SZIE-t irtam, azaz gödöllői egyetem. A győrire semmi pénzért nem mennék.

Eddig érdemben a 9-es válaszoló szólt hozzá. Valóban most volt a szie-nek egy 1.7 milliárdos beruházása, amivel felújítottak illetve még több termet/labort épitettek. És a BME-SZIE-ME-nek tudtommal van egy szerződése vagy megállapodása hogy egyiket se lehessen könnyebben elvégezni.

2012. júl. 13. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!