Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök képzés. BME vs SZIE?

Gépészmérnök képzés. BME vs SZIE?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 20:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A bme-szie tanterv nagyrészt megegyezik, bár a szien több gyakorat van.

Egyébként ezek már évtizedes együttműködések, a 3 dékán évente tart találkozót, legalábbis a miskolci kar hök honlapja szerint, volt ott erről egy hír.

Annak a sulinak vannak/voltak nagy koponyái. Kevesen tudják, de egy volt tanára a karnak (akkor még Pesten volt) 56-ban diszidált, és ő is részt vett az Apollo program holdautójának megtervezésében, a főtervező is magyar volt. Meg egyéb szabadalmak is származnak ottani profoktól, olyanoktól is akik máig aktívak. Na de ez csak érdekesség volt:)

Akinek szimpatikus menjen oda, nem lesz hátránya. Közel van Pesthez, ugyanakkor nyugodt, csendes helyen van.

2012. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
ja 9-es voltam
2012. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
15%

Aki a SZIE-re megy az hüly.e, aki meg az BME-re az k.va okos. Mégis mit vársz mit fog mondani egy BME-s hozzászóló? :) (A BME is ugyanolyan sza.r mint a többi suli, csak kapsz egy kis egót)


Nem az számít, hogy hol végeztél, hanem hogy mihez értesz.

2012. aug. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nos,én BME-re járok gépészmérnökre,SZIE-n pedig mechatronikai mérnökre(nem egyszerre persze,az egyik mindig passzívon van). Természetesen a híre a BME-nek a jobb,és a cégek,amikor embereket keresnek,nem nagyon ássák bele magukat az egyetemek történetébe,oktatásába.Annyit tudnak hogy BME>összes többi egyetem,és ha ugyanolyan kompetenciákkal rendelkező SZIE-s illetve BME-s emberek közt választhatnak,nagy valószínűséggel utóbbit fogják .Viszont ez csak elfogultság,berögzültség,nem a SZIE-t minősíti igazán.De ettől függetlenül ahogy korábban is írták,a ME-vel és a SZIE-vel EGYÜTT ranglistavezetők,tehát egyáltalán nem rosszabb a képzés itt,Gödöllőn se.Sőt!Például a mechanika tárgyak Gödöllőn jóval nehezebbek,itt tanít pl. Csizmadia Béla is,akit országosan elismernek,folyamatosan kitüntetik,és ő írja azokat a jegyzeteket,amikből a BME-n is tanítanak.Arról nem is beszélve,hogy a légkör Gödöllőn ezerszer jobb,az embernek sokkal több kedve van itt tanulni,mint BME-n.Tősgyökeres pestiként sokkal jobban szeretek SZIE-re járni,mert a tanárok,diákok,felsőbb évesek,mindenki sokkal de sokkal segítőkészebb,kedvesebb.És lehet ám Gödöllőről is feljárni Pestre szórakozni,stb,nincs messze,fél óra vonattal!

Tehát én összességében Gödöllőt ajánlom,itt kevesebb agybajod lesz(de színvonalas,elismert diplomát kapsz)!

2012. nov. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Igen, Csizmadia neve nekem, mint laikusnak is rémlik :)

Amúgy pont Pest és Gödöllő között lakok, mondjuk szórakozni szinte mindig Pestre járok :P

2012. nov. 15. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!