Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kétkezű szakmát tanulja...

Milyen kétkezű szakmát tanuljak, hogy meg tudjak élni normálisan, bárhol?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Nemrég végeztem szociológusként, komoly angol nyelvtudással(mindenképp szeretnék még egy idegennyelvet nagyon magas szintre elvinni).

Egy év aktív munkakeresés után a szakmában teljesen esélytelennek bizonyult az elhelyezkedés. Így is szerencsésnek mondhatom magam, mert egy stresszmentes ruhaboltban dolgozhatok nagyon korrekt főnök mellett, jó fizetésért (nettó 100 ezer körül).


Rá kellett jönnöm, hogy elpocsékoltam 4 évet az életemből, kitörölhetem a seggem a diplomámmal kapcsolatok hiányában. Újra kell kezdenem és szeretnék nagyon körültekintő lenni, mert ez az utolsó esélyem, hogy egyszer normális életem legyen.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kétkezű szakmát érdemes tanulni, amiben talán van jövő. Akár itthon, akár külföldön. Kimagasló tehetségem semmiből sincs, csak szorgalmam.


És ha van esetleg tipp, akkor arra is, hogy hol érdemes?

Vagy pedig ez is halott ötlet, mint anno a szociológia volt? Arról már lemondtam teljesen, hogy olyan dolgot csináljak, ami érdekel is.


Minden tippet megköszönök!

F23 - Budapest



2012. júl. 13. 17:13
 1/1 anonim válasza:

"Arról már lemondtam teljesen, hogy olyan dolgot csináljak, ami érdekel is."


Ezt először is felejtsd el. Ugyanis azt tudod a legmagasabb szintre vinni, amihez értesz, amit kedved is van végezni. Mert az számodra nem munka lesz, hanem hobbi.

Gondolkozz rajta, mit szeretsz a legjobban csinálni, majd találd ki, hogy tudnál belőle pénzt csinálni (nem feltétlenül kell ehhez szakmát, vagy egy újabb iskolát elvégezned).

Én pl. nagyon szeretek emberekkel foglalkozni, a közelükben lenni. Így kitaláltam, hogy az üzleti életben próbálok szerencsét, és láss csodát, ez lett az életem, és imádom csinálni, mivel nagyon jól kijövök az emberekkel.

Így neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel az álmaidat, hisz azokért érdemes élni... így nem csak a cél elérése, de az odavezető út is boldoggá tesz majd.


Sok sikert!

2012. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!