Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg normálisan...

Hogyan tanuljak meg normálisan németül?

Figyelt kérdés

Már 13 éve tanulok németül. Épp mikor mentem általános iskolába akkor költöztünk be egy sváb faluba, ahol az iskolában nem lehetett választani nyelvet, csak németet lehetett tanulni. Mikor középiskolába mentem utánaérdeklődtem, hogy nem tanulhatnék-e angolt, mert az mindig jobban érdekelt, de azt mondták, hogy csak azt tanulhatom amit általános iskolában. Azt még hozzátenném, hogy általános iskolában minden évben új tanárunk volt, sőt olyan is volt, hogy csak pár hónapig tanított egy aztán kaptunk új tanár, mert mindegyik vagy elment szülni, elköltözött, kirúgták stb, így mindig az alapoktól kezdtük. Középiskolában 3 évig olyan tanárunk volt, aki szinte nem tanított semmit, utolsó évben kaptunk egy jó tanárt, akinél egész sok mindent tanultam. Nála valamilyen szinten megkedveltem a németet, de az érettségim 3-as lett. Most egyetemre járok (a németet hála istennek nem számították bele a pontokba), de olyan német tanárom van, aki azt hiszi mindent tudunk, úgy osztályozta a ZH-kat és a vizsgát, hogy 65%-tól van meg a 2-es. Egyetemen mivel az első félévben még nem mi vehettük fel az órákat hanem automatikusan jelentkeztek helyettünk így itt is németre kerültem, kérdeztem, hogy nem tanulhatnék-e inkább angolt, de azt mondta a német tanár, hogy csak akkor ha meglesz a nyelvvizsgám németből. A tanár nem magyaráz el semmit, még könyvünk sincs, hanem év elején megkérdezte melyik két téma érdekelne minket, amire a legtöbb szavazat érkezett azt vesszük. kiosztott 10-15 darab fénymásolt lapot, amiért 500 forintot kellett fizetni, tele van az egész szöveggel és hozzá feladatokkal, amiket feladott a heti 2 órán és csak futólag ellenőriztük őket. Házinak mindig feladja, hogy írjunk fogalmazást erről meg arról a témáról, beszedi de soha nem adja vissza kijavítva, így azt se tudjuk mit hibáztunk.

Németből a ZH-im sikerültek, de a vizsgám nem, és a tanár elég rendesen lecseszett, hogy aki ezt nem bírja megcsinálni annak nincs itt keresnivalója stb.

Nem az lenne a feladata, hogy normálisan felkészít a nyelvvizsgára és segít nekünk? A házikat amiket beadunk nem kellene kijavítania? Nem kellene könyv amiből tanulunk? Mikor ezeket a kérdéseket feltettem neki, még jobban kiakadt, már remegett a feje, és azt mondta, hogy ha ennyire akarok könyvet menjek el a könyvtárba és vegyem ki amelyiket akarom...

Sajnos másik német tanárhoz nem tudok átjelentkezni, mert csak ennél vannak kiírva felvehető órák.

Mi tudtok tanácsolni, ti hogyan készültetek fel a nyelvvizsgára? Esetleg melyik könyv a legjobb?


2012. febr. 1. 18:09
 1/5 Fenyvesi Gábor ***** válasza:
a helyzet az, hogy a szervezett nyelvtanulás nem mindig hozza meg a kívánt eredményt. Ezzel a hozzáállással (motiváció hiánya) nem is lehet nyelvet tanulni, mert ahhoz elsősorban türelem és szorgalom kell. Válassz magadnak olyan magántanárt, akit ismersz és kedvelsz, onnantól menni fog a dolog., vagy tűzz ki egy olyan célt, ami segít leülni a könyv mellé. A magántanár a legjobb trükk, pénzbe kerül ugyan, de van eredmény.
2012. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Weitz Tercsi ***** válasza:

Neked nem a némettel van gondod, hanem a tanításával.Sajnos sokan vannak az országban , akik ezzel a gonddal küszködnek.

Ne hogy azt gondold a német a baj. Az angollal is járhattál volna így.Javaslatom:Keress a témához, melyet vesztek német szöveget alapul a neten. Azt dolgozd fel.Elolvasod, értelmezed, majd saját szavaiddal visszamondod.A lényeg legyen mondanivalód a témához.Bármilyen kevés. Csak értsd.Mondd vissza hangosan. Ha további kérdésed van kérdezz. Német nyelvtanár vagyok.

2012. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, nagyon sokat segítettél, igazad lehet! Mikor olyan tanárt kaptam aki normálisan állt hozzám és elmagyarázta akkor kezdtem el megkedvelni a németet, előtte kifejezetten gyűlöltem. Sajnos külön német tanárra nincs pénzem, de arra gondoltam, hogy veszek ki a könyvtárból több fajta német könyvet, és azokból fogok felkészülni németre, megmutatom a tanárnak, hogy nem volt igaza, és nem én vagyok a hülye hanem az ő tanítási módszereivel vannak gondok.
2012. febr. 5. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!

Én is így jártam sajna :( Általánosban minden évben új tanár. A könyv végig ugyanaz volt és minden évben elkezdtük az elejétől!! Nagyon meguntam 8.-ra :((

Gimiben a Start! könyvet használjuk. Amikor szakmunkásba jártam, akkor is ez volt. Szerencsére már az új leckékhez értünk és nagyon jó! Jó könyv, tetszenek a képek :) Jól le van írva a nyelvtan is.

Szerintem ezt próbáld ki mindenképp!

2012. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem meg van-e az egyetem könyvtárában! Mi a Kekse könyvből tanultunk középiskolában, az előző évfolyam a Startból és azt mondta a tanár, hogy a Kekse sokkal jobb, mert szájbarágósabban, érthetőbben magyarázza el a németet és tele van képekkel stb...pedig csak abban az évben jelent meg a Kekse, fél évig nem is volt könyvünk 9-ben, mert arra vártunk, hogy kiadják.
2012. febr. 8. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!