Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOTE orvosi szakán kb mennyibő...

SOTE orvosi szakán kb mennyiből jönnek ki a tankönyvek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Drága. Anatómiakönyvek olyan 10 ezer körül, plusz még van pár tantárgy...De ha sikerül használtan megvenned felsőbb évesektől vagy le tudod fénymásolni, még 40-50-ezerrel is megúszhatod.
2012. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anatómiakönyvet nem lehet kapni 10ezerért. Még használtan se nagyon. Az inkább 20-30ezer körül van. De szeptember elején szoktak lenni akciók, olyankor ki lehet fogni olcsóbban. Ha valaki mindent újonnan megvesz, akkor el lehet érni a 100ezer forintos határt is. De ahogyan az előttem szóló is mondta: próbálj használt könyveket venni, vagy fénymásolt példányokat is könnyedén be lehet szerezni (van egy hely, ahol bármelyik könyvet be lehet szerezni fénymásolva olcsón). Valamint év elején lesz jegyzetbörze, ott kb. mindent könyvet be lehet szerezni használtan, és akkor olcsóbban ki lehet jönni.
2012. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokból:)

Nem SOTÉ-s vagyok, de mivel a tankönyvek nagy része minden orvosin ugyanaz, így merek írni. A lentebb leírt könyvek árát megtalálod a neten, így ha nem gond, nem keresném ki, csak be kell írnod a keresőbe. Év elején vannak akciók az orvosisoknak, tehát a neten talált árakból 10-20% lejön kb.


Ami mindenképp kell:

Anatómiára (első két évben használod):


1 db anatómia atlasz. Ez típustól függően változó árú lehet, az ajánlott (és egyben legdrágább) a Sobotta.

De ugyanúgy használható a Yokochi féle vagy épp a Szentágothai féle.


Szentágothai-Réthelyi: Funkcionális anatómia


Röhlich: Szövettan


Langman: Embriológia


Esetleg Vezérfonal a neuroanatómiához és Tömböl féle Tájanatómia (a Vezérfonal hasznos, meg talán kifejezetten kell is a SOTÉn, a Tájanat nélkül szerintem meg lehet lenni.)


Fizika, Biológia: Sulinkét eltér, így ezt nem írom le, nem tudom SOTÉN mi kell.


Kémia: [link]


Biokémia (második félévtől): Ádám Vera (vagy Veronika?:D): Orvosi biokémia


Egyéb speckó, egyetem által kiadott jegyzetekben nem vagyok jártas.


Persze olcsóbban megúszhatod, ha könyvtárból kölcsönzöl, megveszed használtan, kölcsönkéred, lefénymásoltatod.


Én összesen kb. 80-at elköltöttem...

2012. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!