Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Xántus János Két Tanítási...

Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium: Érdekelne a cserediák program, hogy mennyibe kerül, melyik országokba mentek? ; Érdekel a tandíj, hogy lehetséges-e ösztöndíjat kérni, ha igen milyen átlagnak kell meglennie?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 12:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én most végeztem a Xántusban, és én is bátran ajánlom. Sok nyelv tanulási lehetőség van. Cserediák program minden évben van. 2 éve én is voltam, egyszerűen vétek kihagyni. Én Belgiumban voltam, oda minden évben van csere. Ezen kívül volt még Norvégia, Bulgária, Németország, Skócia. Kb. 6-an vagytok egy programba (1 országba), mindenki kap 1 fogadó diákot, és azon a héten nála lakik (és fordítva). Van 1 project munka amin dolgozni kell, és prezentálni is. Pl. nálunk olyan volt hogy a magyar népi szokásokat kellett bemutatni. És amikor ők jöttek ide akkor az iskola rendszereket hasonlítottuk össze, és főzőcskéztünk. De ez csak a kötelező program, utána délután, este azt csináltunk amit akartunk, ott Belgiumban és itthon is, hát nem sokat aludtunk mit ne mondjak :D Csak a repjegybe kell beszállni, Belgiumba 20 e. Ft volt Norvégiába 35e. A tandíj mostmár ha jól tudom 60 e. Ft. félévente és van ösztöndíj lehetőség, mégpedig úgy hogy 4,5 átlag fölött -10e. 4,2 fölött pedig -5e. jön le a tandíjból a következő félévben. Anno még nekünk 50e. volt a tandíj így ha jól tanultál akkor simán lecsökkent 40-re félévenként. Sok a pénzes gyerek, de nem mindenki az. Szerintem megéri ide jönni, a suli felszerelt mindennel, tiszta, és hiába fizetős, nagyon sokat kell tanulni hogy jó legyél. Ez az osztályozáson is látszik hiszen 60%-tól kapod csak meg a kettest minden tantárgyból.
2012. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
hahaha na erre nagyon kivancsi vagyok hogy ki vagy:D mert en is aldasos voltam es most vettek fel a xantusba. mivel csak en megyek oda tippelhetsz ki vagyok:D de hogy te ki vagy nagyon erdekel:D
2012. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Akkor biztosan vannak közös ismerőseink. :) 8.c.-és voltál?
2012. aug. 26. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!