Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pedagógia vagy a történelem...

A pedagógia vagy a történelem szak könnyebb?

Figyelt kérdés
PTE-BTK. Egyszer majd tanár szeretnék lenni, de nem tudom mely irányból közelítsem meg a dolgot. Fenn áll a lehetőség hogy pedagógia alapszak és történelemtanár mint mesterképzés, vagy történelem és tanári mesterképzés. Minden esetben 6+2 félév, de melyik "irány" a könnyebb ?

2012. júl. 17. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem konkrétan a kérdéshez kapcsolódik, de én visszakérdeznék: Ha tanár szeretnél lenni, miért a könnyebb utat akarod választani? Miért jó Neked, ha "könnyebben" szerzed meg a tanári diplomád?
2012. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Te ha teheted, mindig a nehezebb utat választod ? Nagyon sok olyan tanárom volt, aki pl. csak egy adott diplomával rendelkezett (fizika, kémia) de tanárival nem, mégis alkalmazták. A szocializmusban a diploma előtt állok már taníthattak. Ezek ellenére azt hiszek mégis nagyszerű munkát végeztek/végeznek.
2012. júl. 17. 11:50
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocs, még szintén a kérdésedhez kapcsolódik: tanár és tanár közt is van különbség. Van tanárképző főiskola és van egyetem is (pl. ELTE) sokan mégis fősulira mennek, vannak akik pedig egyetemre. Indokolatlan kötekedés a kérdésed, semmi több. A továbbiakban segítő válaszokra számítanék. Előre is köszönöm mindenkinek. :)
2012. júl. 17. 11:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Pedagógia szak, szerintem könnyebb, valamint érdekesebb is, mivel ott pszichológiát is tanultok jócskán, ha ezen az úton akarsz haladni az elsőt javaslom, viszont azt is hozzáteszem hogy nagyon nem lesz könnyű elhelyezkedni ilyen diplomával.
2012. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is a pedagógia könnyebb.
2012. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor pedagógia könnyebb de törivel jobban ellehet helyezkedni a tanári pályán ?
2012. júl. 17. 12:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötekedés volt, csupán érdekelt, hogy mi a véleményed. Vannak, akik szeretik a kihívást, és inkább nívósabb sulikban tanulnak, vannak, akik nem.

Sajánlom, ha kötekedésnek tűnt, nem az volt a szándékom..

2012. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha könnyebb elvégezni --> többen végzik el --> többen lesznek úgymond a riválisaid, és kisebb az esélye, h találsz munkát. Kémia-fizika diplomával szinte biztos, h találsz munkát, mivel TTIK-s szakok és k.rva nehéz elvégezni őket, csak pár embernek sikerül évente. Szóval ők jobb helyzetben vannak, mint egy töri szakos, ahol kismillióan vannak és amúgy is baromi egyszerű elvégezni.
2012. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem meg pont, hogy a töri a könnyebb. Én most végeztem töri alapszakon, ahol csináltam pedagógiás tárgyakat, és megszenvedtem velük. Ettől függetlenül nem ment el a kedvem attól, hogy tanár legyek, de a töri marad a szívem csücske. Igaz, ez nem a PTE-n volt, tehát valószínű, hogy tanárfüggő is a dolog.

Viszont pedagógia alapszakkal nem tudom, hogy hol fogsz elhelyezkedni, mert pedagógiát nem tanítanak középiskolában. Max. egyetemei tanár lehetsz. És ha így a törit tanulod minorban, az kb. semmit nem ér.

2012. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"sokan mégis fősulira mennek, vannak akik pedig egyetemre."

A mai rendszerben már teljesen mindegy, hogy egyetem vagy főiskola ugyan azt a papírt kapja az alapképzés során. Utána is ugyan úgy lehet jelentkezni mesterszakra.


"Viszont pedagógia alapszakkal nem tudom, hogy hol fogsz elhelyezkedni"

Semmilyen tanári alapszakkal nem lehet tanítani, sem általánosban sem középiskolában. A tanításhoz el kell végezni a mesterszakot is.

2012. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!