Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pedagógia vagy a történelem...

A pedagógia vagy a történelem szak könnyebb?

Figyelt kérdés
PTE-BTK. Egyszer majd tanár szeretnék lenni, de nem tudom mely irányból közelítsem meg a dolgot. Fenn áll a lehetőség hogy pedagógia alapszak és történelemtanár mint mesterképzés, vagy történelem és tanári mesterképzés. Minden esetben 6+2 félév, de melyik "irány" a könnyebb ?

2012. júl. 17. 08:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi komment nem igaz. Egyik német tanárom még a szakdolgozatát írta magyarból de 1 évig tanított minket. (Képesítés nélkül)
2012. júl. 17. 21:39
 12/17 anonim ***** válasza:
De igaz. Alapképzéssel nem vehetnek fel tanítani. Lehet valami más tantárgyból megvolt a diplomája. Mondjuk aki még nem 3+2 éves képzésre járt hanem 4 éves főiskolára úgy lehetséges. De ilyen már legalább 6 éve nincs.
2012. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sok dolog nincs elméletben. :) Heti hetesben mondttak 1-2 tabutémát, (színészek diszkriminációja, cigánykérdés). :D
2012. júl. 17. 21:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Amúgy is nehéz munkát találni tanárként szóval nem hiszem hogy sok ilyen példa lenne. Talán kisebb falusi iskolákban, de ott sem hiszem.
2012. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem te ne erre alapoz.
2012. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Semmilyen tanári alapszakkal nem lehet tanítani, sem általánosban sem középiskolában. A tanításhoz el kell végezni a mesterszakot is."


Bocsi, igazad van, rosszul fogalmaztam. Úgy gondoltam, hogy ha pedagógia a főszakja, akkor nem fog tudni vele nagyon elhelyezkedni, mert nem tanítják a középsulikban, ellentétben mondjuk a törivel.

2012. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocs ha off,de valóban 6+2félév lenne?:O És itt a hangsúly a "+2"-őn van ilyen kevés lenne!?:O

Egyébként Én elvileg idén kezdem a pedagógia alapszakot. De már gondolkodom Én is a lehetőségeimen...:)

2012. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!