Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elindulni gyógyszertár...

Érdemes elindulni gyógyszertári asszisztens tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Elsősorban érdekelne, miből áll, mert konkrét leírást sehol nem találtam. Másodszor több helyen olvastam, hogy nem lehet vele munkát találni.

Aki járt/jár: nehéz, el tudott vele helyezkedni?


2012. júl. 19. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az anyám az. 15 éves tapasztalattal nem veszik fel sehova, most hogy egyre több gyógyszertár bezárt nem is nagyon fogják.Pedig jó munkaerő. Szerinted téged kezdőként fel fognak?
2012. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem. Teljesen tönkretették az asszisztens képzést, a "régieknek" (értsd: 6+ éve végzettek) még normális oktatásuk volt, most a vacak lerövidített gyorstalpaló tanfolyamok ontják magukból a haszontalan, képzetlen "asszisztenciát", akikre - sajnos - semmit nem lehet rábízni (és igen, erről nem Ők tehetnek, hanem aki az oktatási rendszerüket kitalálta). Mindeközben persze a diákokat hitegetik a jó elhelyezkedési lehetőségekkel és a biztos állással, ami már NAGYON nincs így. Az első válaszadónak igaza van: már nagyon nem lehet vele elhelyezkedni, ráadásul az újabb, lebutított képzést elvégzőknek tapasztalat és kapcsolatok nélkül tényleg semmi esélyük sincs állást találni. Perpill a kórházakban létszámstop van, a patikapiac pedig baromi labilis, a közeljövőben 300-500 patika fog bezárni az országban, ez 3-5x300-500 állástalan asszit jelent majd, akik gyakorlattal kerülnek majd ki a munkaerőpiacra. Szerintem ha teheted, inkább vegyésztechnikusnak, nővérnek, vagy valami másnak tanulj, csak járj utána az aktuális munkaerőpiaci helyzetnek is, mert amennyire az egészségügy példáján át látom, az oktatásokat 5-10 éves statisztikákra alapozva indítják, amik köszönőviszonyban sincsenek a mai magyar valósággal. - Egy gyógyszerész
2012. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utána fogok járni. Igazából ezen téma körüli oktatás érdekelne.

Amit én néztem nem gyorstalpaló, 2 éves képzés, de lehet ez is annyit ér, mint kalap.... :(

2012. júl. 20. 08:21
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A 2 éves képzést még mindig megbecsülik, de egyrészt a szakmád renoméját lerontja a sok 2 hét intenzív vagy 6 hónap hétvégin végzett, másrészt a munkaerőpiaci helyzetre abszolút érvényesek az általam és az 1. válaszadó által elmondottak.


A nehézségét illetően: ha szereted a kémiát, szerintem nagyon egyszerű.. bár ha szereted a kémiát és a biológiát, akkor már érdemesebb lenne egyetemre menned és gyógyszerész v. vegyészmérnöki diplomát szerezni, feltéve, hogy megteheted. Fizetésben, elhelyezkedési lehetőségek tekintetében szerintem elég hamar megtérül, én amíg patikában dolgoztam konkrétan közel a 2,5x-esét kerestem, mint az asszisztens (ő 120 nettót, én 300 nettót).


Az asszik kb. am. ugyanazt tanulják lebutítva, mint mi az egyetemen, szóval a fő szakmai tárgyaik gyógyszerészi kémia, gyógyszerhatástan, gyógynövény- és drogismeret, szervezéstani ismertek és persze mindenekelőtt gyógyszertechnológia (=gyógyszerkészítéstan-eljárástan).

2012. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Én tavaly szeptemberben kezdtem el a gyógyszertári asszisztens képzést Pécsen, nekem nagyon tetszik. Főbb tantárgyak: latin, szakmai latin, anatómia I-II, kémia, kórtan, gyógynövény- és drogismeret, gyógyszertechnológia (elmélet-gyakorlat), mikrobiológia… Én 2 éves képzésben tanulom, heti 4 napot kell bejárni. 2 hetente járunk egy patikába gyakorlatra és nyáron is volt egy 2 hetes gyakorlat (egy általunk választott gyógyszertárban). Nekem még egy évem van vissza plusz a szakasszisztensi, mert azt mindenképp érdemes megcsinálni. Sima gyógyszertári asszisztenseket szerintem már nem is nagyon keresnek. A szakasszisztens expediál (kiadja a gyógyszereket) ellentétben a „sima” asszisztens a magisztrális készítményeket készíti gyógyszerész felügyelete mellett, viszont ezekből a készítményekből már egyre kevesebb fogy… Én bízom benne, hogy el tudom majd helyezkedni, mivel ezt a képzést csak nagyobb városokban indítják, viszont ott tömegével vannak ilyen asszisztensek. A 2. tanévben már heti három napot járunk gyakorlatra és két napot iskolába (estin a gyakorlati idő a felére csökken), sok helyen a gyakornokok ott maradhattak abban a patikában, ahol a gyakorlatukat töltötték. Remélem tudtam segíteni a döntésben.

19/L

2012. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem írni, hogy a gyógyszertári szakasszisztensek szerintem nem keresnek rosszul, persze ezt patika (gyógyszerész) válogatja.
2012. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én is ezen gondolkodom, érdekel engem is ez a képzés! Te hogy döntöttél?
2012. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Több helyen is érdeklődtem, ismerősöktől is és egy gyógyszerész családtagomtól, ő is azt mondta, hogy nem ajánlja.

Így végül én csecsemő és gyermeknevelő OKj-ra jelentkeztem, pótfelvételin.

2012. aug. 3. 11:56
 9/9 anonim válasza:
82%
Én nekem megvan, meg a gyógyszerkiadó szakasszisztenst is elvégeztem én is Pécsen. Nem tudok elhelyezkedni vele sajnos. Ausztriába keresik a szakasszisztenseket, de én nem beszélem perfekt a németet :( Ezért potyára csináltam meg mind a kettőt, sok pénzbe került.
2013. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!