Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem találok információt arról...

Nem találok információt arról a suliról, ahova jelentkezni szeretnék. (rendőrtiszti főiskola) Nem tudnának páran tanácsot, illetve információt adni a pontos követelményekről, a jelentkezés folyamatáról?

Figyelt kérdés

A budapesti Szent István Gimnázium 11. évfolyamát fogom elkezdeni jövőre, és elkezdtem gondolkozni azon, hogy pontosan merre is szeretnék menni a későbbiekben. Bár reál erősségű iskolán belül matematika szakra járok, mégsem fogott meg ez a tantárgy, általános iskolában szerzett tapasztalataim alapján választottuk ezt a szakot. Tehát inkább humán beállítottságú vagyok, és sokkal szívesebben foglalkoznék emberekkel, minthogy egész életemben egy íróasztal fölé görnyedve dolgozzak.

A problémám az az, hogy nem vagyok túlságosan belemélyedve abba, hogy mégis hogyan tudok erre a főiskolára jelentkezni, illetve probléma az is, hogy erről a rendőrtiszti oldalán szinte alig van információ. A szakokról alig van, nincs rendes leírás, szinte átláthatatlan rendszerben vannak a bizonyos részei az oldalnak.

A fizikai felméréssel nem lesz gondom, de bevallom, nem tudom, hogy melyik szak lenne nekem való. Ami érdekelne, az a kriminál pszichológia (bár ez csak terv...), ám amit találtam oldalakat, ott erről nem esett szó: nem találtam olyan szakot, ami ehhez kapcsolódna. Hiába írtam e-mailt a kriminál pszichológia tanszék vezetőjének, semmi válasz, így ismételten nem haladtam előre.

Tehát a kérésem: Valaki tudni ezekről pontos információt adni, milyen szakok vannak, mivel foglalkoznak, és van-e lehetőségem a pszichológia szakirány megtalálására.


2009. júl. 15. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

konkrétan a suliról nem tudok neked semmit mondani, de tanácsolni tudok vmit. hátha ez is egy lépéssel közelebb visz.

van egy rendőrségi fórum, ahova "civilek" is nyugodtan regisztrálhatnak.


[link]


itt a fórumba regelj be, és ott (mivel többnyire rendőrök látogatják az oldalt), így nyilván ha felteszed a kérdésedet/kérdéseidet, biztosan tudnak majd segíteni.

Pláne, ha rendőrtisztire szeretnél menni, akkor ki más adhatna segítséget, mint néhány rendőr. :)

2009. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszi :)
2009. júl. 15. 13:24
 3/4 A kérdező kommentje:
De azért ha van valakinek bármi ötlete, információja, netán tudna segíteni, tárt karokkal várom válaszait ^^
2009. júl. 15. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem a problémádat. Felmentem a Rendőrtiszti Főiskola honlapjára, és egyből megtaláltam minden információt.
2009. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!