Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kántorral beszélgetnék a...

Kántorral beszélgetnék a szakmáról! Ki segit nekem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
bocsi, aktuális még a kérdésed? a férjem kántor.
2010. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen aktuális.Szeretnék kántornak tanulni.Erről szeretném ha mesélne nekem valaki!
2010. jan. 24. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

konkrétan mi érdekelne?

én csak az én tapasztalataimat írom le, hogy írjak neked, a férjem szerintem el is felejtette, h mutattam neki ezt a kérdést.

ő magától tanult meg orgonálni, még gyerekkorában. 14 évesen már egymaga orgonált a misén. gondolom, katolikus kántor akarsz lenni, és jársz is templomba. ha ott van kántor, látod, mit csinál. misén énekel, szentségimádáson is, litánián is, temetésen is. Műsort szervez, énekkart vezet, ha van énekkar. Tanácsos, hogy legyen, mert abból látszódik, hogy csinál valamit a misén kívül is. Ezzel ugye együttjár az énekkari próba. Az enyém még koncertezett is, de sajnos itt kisvárosban Alföldön nincs igény rá. em akarok senkit megbántani, de parasztok a szó jó értelmében az itteniek.

Pesten van a kp-i harmat artúr kántorképző, 4 nyár alatt kántori oklevelet ad, van Kalocsán is, meg főiskolákon pl Apor Vilmos Kat. Főiskola, hogy Veszprémben van-e még, azt nem tudom. Célszerű főiskolán végezni, mert diplomát ad.

Nem tudom, te hol akarnál vele elhelyezkedni, de vigyázni kell, nem sok hely van. Sok helyen megtűrik szegény 70-80 éves bácsikát-nénikét, mert tősgyökeres az adott faluban, nem akarják megbántani, hogy kirúgnák, meg hát szegény úgyse él sokáig... Ez a valóság. Addig meg a fiatal, akinek családja is van, és elhelyezkedne, nem tud. Meg sok az erdélyi fiatal, akik kevés pénzért is örömmel elvállalják, csak maradhassanak Magyarországon.

Arra ügyelj, hogy legyen mellette főállásod, mert ezt a papok se tekintik annak, tisztelet a kivételnek. Szóval alapesetben felvesznek megbízásos szerződéssel, ami alap bruttó 44.000. ebből készhez kapsz 37.000-et, mert fizeted magad után a járulékot, plusz stóla a többi. Ha átlagos helyen vagy, 60-70.000-nél nem kapsz többet, sajna. Persze, van olyan pap is, aki megállapodik veled egy állanó összegben, hogy ne légy kitéve a havi változó stólapénznek. Így kaphatsz állandó 80-90.000-t is. Vagy kivételes esetben főállás, akkor többet kapsz még ennél is, és véd a szerződés, vagyis nem rúghatnak ki önhibádon kívül, ha mégis, akkor végkielégítés jár.

Amiket tanulni kell: szolfézs, népének, liturgia, zeneelmélet=összhangzattan, hittan, karvezetés,orgona/harmónium. Pesten legalábbis. Meg minden másnap mise, meg kóusvezetés a templomban. Ha más is érdekel, irj!

2010. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!