Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoltatási hallgatói...

Felsőoltatási hallgatói szerződés, röghöz kötés, ha megbukok, fizethetek?

Figyelt kérdés

Szóval a tanult év 2szereést kell itthon dolgozni 20 éven belül, vagy visszafizetem az összeget. Namost, ez oké, szarok bele, ha úgy van visszafizetem. Viszont: "átalányként megfizetni a hallgató adott képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami ösztöndíj vagy állami részösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az első pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami ösztöndíjjal vagy állami részösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy"

[link]


Vagyis , ha időközben megbukok, akkor fizethetek?


2012. júl. 25. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha félbehagyod a tanulmányaidat, tehát megszűník a hallgatói jogviszonyod, fizetned kell. Ez több okból is előfordulhat:


-rossz tanulmányi eredmény

-egyéb, személyes okok


Hozzáteszem, hogy a bukásért önmagában nem kell még fizetni, csak akkor ha a bukás azzal jár, hogy el is bocsátanak. A bukásért akkor kell közvetetten fizetni, ha túlcsúszol a képzési idő másfélszeresén, de akkor azt hiszem csak a felét kell visszatéríteni.

2012. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na ez az én sem értem miért a röghözkötésen akadnak ki és nem ezen.

Én úgy tudom, hogy ha a képzés idejének 1,5 szeres ideje alatt nem tudod teljesíteni akkor kell visszafizetned.

2012. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a 1,5-szerezés érdekes dolog lehet például 1,5 éves Msc szakokon. Csúszik egyet, egy félév erasmus, aztán már szívás. Különösen mérnök vagy természettudományos szakokon durva, hiszen ott előfordulnak tárgyak, ahol 100-ból 10 megy át egy-egy félévben, és ugye egy tárgy is lehet csúszás.
2012. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

"Szóval a tanult év 2szereést kell itthon dolgozni 20 éven belül, vagy visszafizetem az összeget."


Hmm. Szerintem a költségek megváltása hazai munkaviszonnyal nem "a tanult év" 2x-e, hanem az adott képzés teljes idejének 2x-e alatt lehetséges.

2012. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az is érdekes, hogy a szerződés azt mondja, hogy:

- 20 év alatt dolgozd le a "tanult év" 2xesét

- Tanult év: állami képzésben max. az ajánlott képzési idő x 1,5, lefelé kerekítve.

Pl. 7 féléves képzés x 1,5 =10 félév (lefelé kerekítve)

10x2=20 --> tehát dolgozd végig mind a 20 évet..


Egyébként az előző hozzászólónak: pl. a külföldi tanulmányok, tartós betegség stb. esetén (erasmus is benne van) nem számítanak bele.

2012. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt a huszat még oszd el kettővel, mivel félévekkel számoltál... úgy 10 év a max.
2012. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz, jogos.. Így már azért "jobb" valóban a helyzet
2012. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
honnan jött az 1,5?
2012. aug. 12. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!