Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci egyetem: Olaj- és...

Miskolci egyetem: Olaj- és gázmérnök VAGY BME Energetikai mérnök?

Figyelt kérdés
Ezen a két szakon gondolkozom (illetve az első egy szakirány), nem is állnak egymástól távol szakmai tekintetben, de melyiket tanácsolnátok? Indoklás sem szükséges, elég ha csak egy számot írsz, ha már benéztél :D
2012. júl. 27. 13:49
 1/5 anonim válasza:
44%

Szia :)


Én az olaj és gázmérnököt ajánlom, bár ez elsősorban a külföldi munkavállalásra épít, úgy értem, ha elvégzed, akkor nagyobbb eséllyel tudsz elhelyezkedni külföldön :) ... hogy őszintén megmondjam, az energetikai mérnökről nem tudok semmit sem :(


de azért remélem segítettem.. de az egytemek honalpján ezeknek bővebben utána tudsz járni :)


Előre is sok sikert :)


Remélem segítettem :)

2012. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 27. 15:10
 3/5 anonim válasza:

[link]


szerintem olaj- és gázmérnök.

2012. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az Olaj- és gázmérnökivel többre mész és máshol nem is tanítják az országban. A BME-re meg nem menj azért mert BME a neve, ugyanolyan suli mint a többi, nem ad többet és sok munkahelyen föleg vidéken hátrány ha a BME-röl jössz. Ezt nem mondják ki sehol, de tapasztalat.
2012. aug. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mivel ezt a kérdést július végén tetted fel, még biztos nem felvételiztél sehová...

A két (vagy három) mérnökség azért elég messze áll egymástól (mondjuk mint körte az almától). Energetikust akár a Miskolci Egyetemen is képeznek, de az olaj- és gázmérnöki képzés csak ott van az országban. (nem tévesztendő össze a gázmérnök az épületgépésszel,mert néhány esetben hasonló terveket is készíthet) :)Sok sikert a döntéshez! (és különben is, menj el a nyílt napokra, hátha segít a választásban)

2012. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!