Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészként ott lesz a...

Gyógyszerészként ott lesz a nevem előtt, hogy dr?

Figyelt kérdés
Egyetem elvégzése után 2-3 évvel tudnék nyitni egy patikát, ha a szüleim segítenének? Kb mennyibe "kerül" egy patika? Nem a pénz miatt leszek gyógyszerész (persze ha sikerül), hanem mert orvoslással szeretnék foglalkozni, de nőként még huszonévesen szülni szeretnék, ami az orvosi mellett nem lehetséges, mert kb 30 évesen végezném el, így marad a gyógyszerész.
2012. aug. 18. 22:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
11%

A gyógyszerész NEM orvos, a neve elött NINCS dr, és nem orvosolhat, mert megbüntetik kuruzslás miatt.

A gyógyszerész a felirt receptek alapján kiadja a gyógyszereket, ami olyan, azokat saját maga készití a megadott szabvány szerint, és NEM VÉNYKÖTELES gyógyszereket AJÁNLHAT az érdeklödöknek.

2012. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Előző: attól , hogy nagy betűvel írsz , attól még nem lesz igaz. Hatalmas baromságot írtál, ha nem tudsz okosat mondani , akkor nem mondj semmit, pláne ne ilyen stílusban.

Kedves Kérdező: Gyógyszerészként is a neved előtt lesz a dr. :) Sok Sikert!

2012. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról


52. § (7) Az orvos, a fogorvos, a gyógyszerész, az állatorvos, a jogász szakon oklevelet szerzett személyek a doktori cím használatára jogosultak. Ezek rövidített jelölése: dr. med., dr. med. dent., dr. pharm., dr. vet., dr. jur.


Vagyis igen, a "neved előtt lesz" a dr.

2012. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%
Így van, ott lesz a dr. de a gyógyszerész orvoslással tényleg nem foglalkozhat, ahogy az első is írta. Hogy szeretnél orvoslással foglalkozni, ha nem orvosit végzel hanem gyógyszerészetit???? "Nem a pénz miatt leszek gyógyszerész (persze ha sikerül), hanem mert orvoslással szeretnék foglalkozni, de nőként még huszonévesen szülni szeretnék, ami az orvosi mellett nem lehetséges, mert kb 30 évesen végezném el, így marad a gyógyszerész." ???
2012. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%
Az elsö vagyok, és eddig nem lehetett gyógyszerészként dr a neve elött, ez új szabály, erröl mem tudtam. De a többi, amit irtam, még változatlanul igaz.
2012. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól veszem ki a szavaitokból , ti lenézitek a gyógyszerészt egy orvoshoz képest. Nem tudom ezt mire vélni, kíváncsi vagyok , hogy nektek mi a foglalkozásotok , hogy így lenéztek egy okos , értelmes embert . Gimiben pont ugyanannyit tanul mint az aki orvosnak készül , és az egyetem se könnyebb neki semmivel , max. annyi a könnyebbség , hogy öt éves.
2012. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a kérdező az orvoslást úgy értette, hogy szeretne valamiképp más embereknek segíteni. Ebből a szempontból pedig azért nem lőtt annyira mellé. (Egyébként szerintem senki sem olyan hüle hogy gyógyszerészként akar szívműtétet végezni.)
2012. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
34%
6. Senki nem nézi le a gyógyszerészeket, hanem csak annyir állapitottak meg, hogy az NEM orvosi végzettség, ezért NEM gyógyíthat.
2012. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész is hasonlóan nehéz, mint az orvosi. Nem gondolnám, hogy lenézi bárki is. Ráadásul még lehet nehezebb is, mivel van vagy 15 féle kémia, amit lássunk be, az emberek többsége nem ért, nem tud még gimnáziumban sem.
2012. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Miért lett ennyire lepontozva a 8. válasz??
2012. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!