Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészként ott lesz a...

Gyógyszerészként ott lesz a nevem előtt, hogy dr?

Figyelt kérdés
Egyetem elvégzése után 2-3 évvel tudnék nyitni egy patikát, ha a szüleim segítenének? Kb mennyibe "kerül" egy patika? Nem a pénz miatt leszek gyógyszerész (persze ha sikerül), hanem mert orvoslással szeretnék foglalkozni, de nőként még huszonévesen szülni szeretnék, ami az orvosi mellett nem lehetséges, mert kb 30 évesen végezném el, így marad a gyógyszerész.
2012. aug. 18. 22:19
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
persze hogy kollégák, a NEM kimarad az előzőből :D
2012. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Ja előző. Meg a gyógyszerészek Istenek is amúgy, ez még kimaradt... Hol tanítják a legtöbb kémiát... Szerintem inkább vegyész szakon... Gyógyszerészek felét se tanulják, így nem is alkalmasak komolyabb laboratóriumi munkára. Ja és akkor, ha nehezebb a gyógyszerész szak az orvosinál, akkor miért nem ők írják ki a gyógyszereket és látják el a betegeket. Azért mert lehet a főbb tantárgyak neve pl. anatómia, patológia, élettan ugyanaz, de a tananyag sokkal kevesebb. Persze egy orvos ezeken az alap tárgyakon kívül rengeteget tanul még, ami nem kémia , de nem is kell neki. Ja és 6 éves a képzés általános orvos szakon és nem 5. Be biztos 6. éven csak a lábukat lóbálják és csodálják a gyógyszerészeket.
2012. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem tudom kinek képzeled magad , hogy ilyeneket mondasz egy gyógyszerészről. Valószínűleg ez azért van mert a nyomukba se érsz. További jó irigykedést. :)
2012. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz, mert én is gyógyszerész hallgató vagyok. Csak én reálisan látom a dolgokat, és nem misztifikálom túl magamat és a gyógyszerészeket. Lehet neked is le kellene szállni a földre még mielőtt el nem mondod az orvos kollégáidnak, hogy mennyire leértékeled őket a saját egód miatt.
2012. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 bensdorp ***** válasza:
Kedves kérdező! Amire még nem kaptál (helyes) választ: gyógyszertárvezető az a gyógyszerész lehet, aki rendelkezik 5 év gyógyszertári gyakorlattal. Patikát nyitni pedig csak bizonyos feltételekkel lehet (megfelelő méretű lakosság mellett, megfelelő távolságra más gyógyszertáraktól stb.), és ma már csak a csőd komoly kockázatával lehet új patikát létesíteni. Venni persze lehet, sőt tulajdonrészesként is be lehet szállni bt.-kbe, kft.-kbe.
2012. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszoló: Ha te is gyógyszerésztan hallgató vagy , akkor minden elismerésem a Tied. De miért nem vagy magadra büszke? Én is oda készülök, idén érettségizek. Ha nekem összejön ( márpedig miért ne jönne össze) akkor nagyon nagyon büszke leszek magamra, főleg ha még el is végzem , és abszolút joggal.
2012. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szia utolsó előtti! Büszke vagyok, hogy oda járok egyébként Debrecenbe, de én felnézek az orvosokra. Remélem sikerül bejutni neked is jövőre, csak sajna most már két emelt is kell majd. Megcsináltad az egyiket? Vagy egyszerre vágsz neki?
2012. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

Előző hozzászólónak:


Nem istenítem a gyógyszerészeket, de ha megtanulnál olvasni, akkor láttad volna, hogy én Pécsre járok és egyáltalán nincs könnyített élettan, ugyanaz van, mivel az orvosokkal ugyanarra az órára járunk és ugyanakkor vizsgázunk, mivel nincs külön kar, úgyhogy a magad nevében beszélj. Másrészt nem tudom te kivel, kikkel laksz, de én orvosokkal és látom, hogy ők mennyit tanulnak és mennyit én és ezt ők mondták hogy szerintük nehezebb ,mint az orvosi és a tanárok is. Szó sincs róla, hogy ne tisztelném őket. Én pedig büszke vagyok arra, hogy eljutottam az utolsó évemig és sajnos nem is 5-ös átlaggal, de 4,3-assal eljutottam idáig.

2012. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de nektek tényleg ennyire szánalmasan sz.ar életetek van, hogy egymást oltogatjátok a gyakorin? Még egyszer: a gyakorin?? Komolyan ennél aljább oldal nem létezik a világon, erre ti, akik elvileg egyetemre jártok, diplomát fogtok a kezükbe kapni, egy ilyen oldalon egymást gyökerezitek orrba szájba, már napok óta, hogy jaaaj ez a szak sokkal nehezebb mint az, és én most sokkal jobb vagyok mint te vagy ti. (arról ne is beszéljünk, hogy ki hogyan dönti el mi az abszolút legnehezebb szak)

Ilyet óvodába utoljára tapasztaltam, amikor pistike behozta a 3 centivel nagyobb magasabb tininija teknőc figuráját, és azzal menőzött, hogy övé a nagyobb és a ő a király. Ki nem szrja le??

Vagy akkor íjra már le mindenki a pö.csméretét, hogy kinek mekkora, és akinek hosszabb az lesz a legjobb... Vegyétek már észre mit műveltek.

2012. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Mi csak informálódunk egymás Egyeteméről gyakorlatilag!! :)

Bizti azért mert szétunjuk magunkat így suli kezdés előtti héten, jövőhéten már tuti nem érünk rá ilyenekre... Nem igaz leendő kolléga? ektek mennyi gyaxit kell gyárban tölteni vagy mennyit kellett? Meg ott mit kellett csinálni, lehetett választani melyik részleg érdekel? Én már azt várom nagyon. Amúgy engem ez a laborkodás jobban leköt, mint a biosz része a dolgoknak.

2012. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!