Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak jobb szerintetek...

Melyik szak jobb szerintetek és miért? Asszíriológia vagy Egyiptológia?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 11:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egyik tanárom mesélte, hogy a rokoni körében az egyik lány tibetológia szakra akart jelentkezni az egyetemen. Hiába mondták neki, hogy ok, érdekes, szép, és biztos nem könnyű mert sokat kell olvasni. De hogy munkája csak akkor lesz, ha maga a Dalai Láma fogja megbízni, az biztos :D. A lány nem hallgatott rájuk, elkezdte. Végzett. Megpróbált elhelyezkedni. Iskolákban nem tudott, múzeumokban nem tudott. Nyelvtudása alapján külföld még nem jöhetett szóba, mert bár volt nyelvvizsgája, a nyelvtudása még kevés volt. Elment egy energiaszolgáltató céghez call centeres munkát végezni, ma is ott dolgozik. Nem egy meki, de a több éves tanulás kárba veszett.


De ha véleményt akarsz, én az egyiptológiát választanám, mert szerintem sokkal érdekesebb. Aztán ha elkezded, a nyelvre NAGYON feküdj rá, hogy te ne járj úgy, mint a tanárom rokona. Egyébként nem kell megsértődni a többiek véleményén, ők csak jót akartak, nézz utána, hogy hol tudnál ezzel elhelyezkedni: az országban szinte sehol, mert ami hely van, az be van töltve nagy tudású emberekkel, és ott is maradnak még jó pár évig, évtizedig. De szíved jogod azt tanulni, ami érdekel, de fogadd el azt is, hogy majd rajtad élezik a nyelvüket mondjuk a jogászok, mérnökök, orvosok, gazdászok, akik kicsit mindig furcsán néztek a bölcsészekre.

2012. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Még valami, ez a valós élet, talán csak most konfrontálódtál vele először. Fel kell áldozni valamit, valamiért.

Engem pl. a történelem érdekel, de nem mentem volna töri szakra, mert legfeljebb tanár lehettem volna vele, töri tanárból meg amúgyis sok van, valószínűleg munkám nem igazán lenne, ezért ha meg akarok élni, más szakot kellett kinézni, ami munkalehetőségekben és fizetésben is sokkal jobb, ráadásul érdekel is, és motivált is vagyok benne.

Ezt tanácsolom neked is, ha nem hiszed el, akkor nézz utána hivatalos fórumokon, keress erre a szakra járó egyetemistákat, kérdezd meg az egyetemet, és olyan hivatalokat (akár MTA), akik foglalkoznak ezzel.

De elvégre te tudod, akik most ide írtak, a valóságot írták le, nem a személyed ellen irányult támadás, de ezt te magadra vetted valamiért. Emellett olyan tanácsot adtak, amivel most szembesülsz, és nem 5 év után, sok időt, energiát, és pénzt elfecsérelve.

A kérdést pedig megválaszoltuk, melyik a jobb szak? Nos munkalehetőség szempontjából egyik se, erre már választ kaptál. Ráadásul a "jobb" eléggé tágan értelmezhető, rengeteg mindent lehet ez alatt érteni...

2012. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Belagezapista.. kicsit te is el vagy tájolva, gépészmérnökre sincs szükség többre, így is 2x annyian vannak, mint kellene, büfészak már"


Minden szakból túlképzés van, ha a pancserokat is nézzük, informatikusból meg 10-szeres is ugyanez, de jó gépészmérnökből és informatikusból továbbra is hiány van.

2012. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti válaszolónak írnék, mert megszólítva érzem magam. Én speciel nem nézek furcsán a bölcsészekre, sok dolog érdekel, a jövőben elvégzek egy nyelvszakot is, és tudom, hogy bölcsészként is szépen el lehet helyezkedni, legfőképpen nyelvi szakokkal, azon belül is a ritkábban tanult nyelvekkel (Kínai, orosz, Japán, szláv nyelvek stb.), szóval az nem igaz, hogy a bölcsész diploma = meki, de a kérdésben felsorolt szakokkal nagyon nagy valószínűséggel tényleg csak ott lehet elhelyezkedni.
2012. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha úgy gondolkodunk, hogy Magyarországon ki tud elhelyezkedni, szerintem ha fejre állok, akkor se találok választ. De tudom, hogy itthon menő leszólni egyes diplomásokat. Külföldön azért jobban értékelik őket, és ezért tart itt ez az ország... Mindenki lelép. Én se törölgetném itthon a s*ggemet a diplomámmal."


Magyarországon szívás elhelyezkedni általában, de azért nagyon nem mindegy milyen diplomát szerzel. Én sem szólom le ezen két szakok komolyságát, csak azt mondom, szívás velük elhelyezkedni, egyébként külföldön is az. Pl. csillagász diplomával is baromi nehéz elhelyezkedni, holott az elvégzéséhez is vért kell izzadni. Itt elsősorban tanácsokat adnak a válaszoló, elképesztő hogy milyen agresszívan reagálsz.

2012. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

11:

Ezzel együtt szerintem a lány jól tette. Lehet, hogy callcenteresként dolgozik, de van munkája, és azt tanulta, ami érdekelte, ez nem veszett kárba. Ha valaki eleve úgy megy ilyen szakra, hogy hobbi, akkor nem csalódik, csak abban nem szabad bízni, hogy majd el tud vele helyezkedni. El el tud persze, csak nem azt fogja csinálni, eleve ebből kell kiindulni.


A kérdezőnél viszont eleve sántít a dolog, mert olyat kérdez, melyik a jobb, mint ha bármelyik is piacképes lenne. Holott ha igazán érdekelné egyik terület, ez nem lenne számára kérdés.

2012. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nem voltam annyira agresszív, de sebaj... Egyformán érdekel a kettő, de csak egyet lehet választani, ezért kérdezem, titeket melyik érdekelne jobban, hátha írtok valami érdekes véleményt. Nem elhelyezkedés miatt kérdeztem, én igazából tudást szeretnék elsősorban.
2012. aug. 31. 13:16
 18/20 anonim ***** válasza:
harmadik egyetemre nem csak azért megy az ember mert jobb állást akar hanem a tudásért is és hogy régebben az emberek a tudásért mentek egyetemre az még mindig jobb mint ma ,hogy csak azért megy hogy jobb állása legyen vagy hogy csak szórakozzon
2012. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom, olvasod-e még ezt a kérdést. Elsőre nem értettem, miért kérdezel ilyet, mert úgy gondoltam, ha igazán szeretnéd valamelyiket, akkor nem lenne kérdés. De így, hogy mindkettőt szereted, így érthető (ez bennem fel se merült :D) Ha az egyiket felveszed főszaknak, akkor a másikat fel tudod venni minornak és így gyakorlatilag mindkettőt tanulhatod, de akkor arra készülj fel, hogy nagyon húzós lesz (egyiptomi + kopt + az asszírológián is legalább 2 nyelvet kell tanulni... 4 egzotikus nyelv elég húzós, valamelyik szakon valszeg halasztanod kell majd). Dobj privit, ha bármire kíváncsi vagy.
2013. máj. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Nekem teljesen nyílvánvaló, hogy sokaknak halvány lila göze sincs az olyan magasfokú bölcsésztudományokról, mint az egyiptológia, asszírológia, tibetológia stb. Kezdjük ott, hogy a "büfészak" az a vendéglátó-eladó tudtommal. Egyetemen föiskolán nem oktatják. kb. ugyanúgy ahogy a téglapucolást sem. Másrészt, ha "nincs haszna", akkor valószínüleg az emberi emlékezésnek sem lehet sem rövid, sem hosszútávon. Tehát jó ha nem tudod mi történt a Földön ezelött sok ezer évvel, de még jobb ha azt sem, hogy Veled mi 2 napja meg úgy általában, mert gyárban gürizni mérnökként vagy összeszerelöként mint, kvázi egy biorobot, az "bulibb", az "menöbb" (még akkor is ha nevedet is elfelejtetted már, mert az ugye "gonosz és haszontalan történelem". Kb. ilyen szemlélet ez. Akinek meg van esze, keresi a miérteket és általában perzse meg is találja. Itthon ezekkel a képzésekkel persze, hogy nehéz elhelyezkedni, de aki egyiptológusnak is megy, nem hiszem, hogy arra fog számítani, hogy pl. Mátészalkán lesz irodai alkalmazott. De így van ez szerintem az óceánbiológus képzéssel is, aki oda megy nem a város széli bányatóhoz készül a jövöben feltehetöleg, hanem messze el, mert a munkavégzés helye benne vana szak nevében. Másrészt szerintem ezek a szakok egy olyan tudást annak ami érdekli az embereket, mert érdekes, mert egzotikus. Ha egy végzett hallgató ír pl. a témában egy jó ismeretterjesztö könyvet amit több nyelve lefordítanak mondani se kell, hogy az unokái is abból fognak megélni, mert az ilyen témájú könyvekre mindig van igény. Igen, még a büfé eladója is elolvassa szabadidejében ha érdekes. :)
2018. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!