Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik suli a...

Szerintetek melyik suli a jobb? A Krúdy vagy az Eötvös?

Figyelt kérdés

Nyíregyházán lakom és most az Eötvösbe járok. De gondolkoztam azon, hogy átmegyek a Krúdyba, mert sokat hallottam h ott jobb a tanítás, de a tanáraim azt mondják, h nem érdemes oda menni.

Szerintetek?



2012. szept. 4. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes oda menni, sokkal jobb a te iskoládnál, bár jóval erősebb is ezért többet kell majd tanulnod, mint eddig (nem lesz könnyű hozzászokni). Ha nem gondolkodsz a biosz-kémia, vagy matek szakon, akkor a Kölcseyt is ajánlom (én oda járok). Ez viszont saját tapasztalat, hogy nagyon tanulós hely, főleg ha két tárgyból jár vki emelt szintre.
2012. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ, am orvos szeretnék lenni és ezért is szeretnék oda menni.....

csak a szüleim annyira nem akarják...hogy győzzem meg őket?

2012. szept. 4. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy a Krúdyban főleg az adott két tárgyra kell majd koncentrálnod, kiváló az oktatás, amit itt ingyen megkapsz, nem kell havonta 10ezreket költeni különtanárokra.

Más iskolában faktos rendszerben készülsz az emelt érettségire, ami általában délután van, későn érsz haza, kevesebb időd jut tanulni a többi tárgyra és pihenni.

A többi tanárt nem foglalkoztatja különösebben, hogy ma éppen 90 perces kémiadolgozatot írsz, ugyanúgy megfeleltet, hiába nincs időd készülni. És nem az, hogy nem akar az ember, de mikor a fakt után délután 4-5 órakorér haza, egyszerűen kell pár óra a pihenésre.

A faktos rendszer úgy épül fel, hogy az utolsó két évben kezditek a felkészülést, nagyon feszített tempóban, alig értek a végére az anyagnak. Ezzel szemben a Krúdyban az első évtől kezdve célzottan készültök az emelt érettségikre, így több idő jut egy-egy anyagra, jobban elmélyültök egy-egy témában, marad elég időtök ismétlésre, tesztelésre.

2012. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként hanyadikos vagy?
2012. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

most kezdtem a nyolcadikat :)

am köszi a választ.....talán sikerül őket meggyőzni :/

2012. szept. 4. 19:11
 6/8 A kérdező kommentje:

és am a mostani tanáraim miért mondják a Krúdyról h a tanítás ugyan olyan színvonalon van mint nálunk?

(szerintem nem véletlenül került a sulik közül a Krúdy megyei első helyre)

könnyű a felvételi? és a társaság is jó?

2012. szept. 4. 19:18
 7/8 anonim válasza:

szia! Én is nyolcadikos vagyok és a Krúdyba készülök matek tagozatra.

Szerintem érdemes lenne oda menned, főleg hogy orvos akarsz lenni.

A tanáraid meg szerintem azért mondják azt, hogy ugyanaz a színvonal, mert azt akarják hogy az Eötvöst erősítsd.

A társaság szerintem jó, mármint amennyit látok előkészítők előtt...:D

A felvételi, hogy könnyű-e, azt mindenki másképp gondolja. Otthon gyakorolj régebbi felvételi feladatsorokat magyarból meg matekból. A biosz szóbeliről nem tudok nyilatkozni, mert nem biosz tagozatra készülök.

Írj nyugodtan, ha még lenne kérdésed. :)

2012. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a Krúdy sokkal erősebb suli. szerintem megéri végig csinálni, mert utána az egyetemen,fősulin könnyebb dolgod lesz. én most 11.es vagyok a Krúdyban matek szakon, és nagyon szeretem.:) Mindenképpen ajánlom ;)
2012. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!