Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 100 ponttal szeretném megtolda...

100 ponttal szeretném megtoldani az eredményeimet jövőre - szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
Két egyetemre jutottam be az elmúlt 2 évben, de egyik sem az a szak, ami örömet okozna, az elsőt otthagytam, illetve idén be se iratkozom... Szeretném jövőre ezt nem eljátszani, szóval arra gondoltam, megpályázok egy álomszakot. Augusztus végén otthagytam a munkámat az egyetem miatt még félig-meddig lelkesen, de mivel újat nagyjából lehetetlen lesz találni, okj meg nincs egyéves, ami értelmes is, így intenzíven rá tudok állni a tanulásra. Tehát ha azt vesszük, hogy minden nap több órát tanulok, lelkes vagyok, szorgalmas, és viszonylag könnyen jegyzek meg dolgokat, össze tudok hozni két emelt szintűt pl földrajzból és töriből? Plusz a nyelvvizsga (arra nem kell annyit készülnöm már). Tehát ha most van 325 pontom, és mindezt sikerülne összehozni, akkor az a 100 körüli pont hozzácsapódna a 325-höz, vagy ezt máshogy kell nézni? Ja és pszichológia szakra gondolok... Habár most nézem, hogy a föcinek nem lenne sok értelme pontszámításnál (tényleg nem?), szóval akkor helyette mondjuk bioszból vagy irodalomból érettségiznék újra emelten... Igaz, bioszom középszintű sincs, meg nem is szerettem soha, viszont az irodalom emelt szintűről azt mondják, lehetetlen jól megcsinálni (habár azt szerettem). Ha csak épphogy jön össze valakinek az emelt, akkor is jár rá az 50 pluszpont? Leereszkedő, ásd-el-inkább-magad-azt-se-tudod-mit-akarsz típusú szövegekre nem vagyok kíváncsi, de a segítőszándékú hozzászólásokat megköszönném. :)
2012. szept. 6. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is jár, ha eléred az alap százalékot, viszont, ha nem vagy biztos magadban, lehet jobban járnál egy középszintűvel. Pszichológiát meg jól gondold meg mert ahhoz hogy érj vele valamit, szükséged lesz mesterképzésre is. Mert alapképzésen nem kapsz pszichológusi, csak viselkedéselemzői diplomát.Ha mindenképp emeltezni szeretnél, én a biológiát javaslom. A neten vannak fent érettségi feladatsorok, azokat töltsd le.
2012. szept. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Pszichológiára felesleges földrajzból készülnöd, nem számítják be. Emelt szinten akkor jár a plusz pont, ha legalább 30%-os az érettségid. Ha két tárgyból emeltezel, akkor a nyelvvizsga plusz pontot nem kapod meg, ha egy tárgyból + nyelvvizsga, akkor max. 90 pontot kapsz, ha felsőfokú nyelvvizsgát szerzel. És arról nem beszélve, hogy ha éppen összejön a plusz 50 pont, akkor csak 30+50, azaz nyolcvan pontot kapsz az adott tantárgyból. Ahhoz, hogy 100 ponttal növeld a pontjaidat, emelten is el kell érned ugyan azt az ereményt, mint középszinten.
2012. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bocsi, de már 50% kell ahhoz h megkapd az 50 pontot az emeltért
2012. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha, szóval nem olyan egyszerű a dolog... Jól van, köszönöm a válaszokat. :)
2012. szept. 6. 11:21
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"18. §83 (1) Amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsga alapján számítják, a jelentkező az emelt szinten teljesített legalább 30 százalékos eredményű érettségi vizsgáért érettségi többletpontra jogosult."


Mikor változott ez meg?

2012. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nézz utána a felvi.hu-n olvastam...

És kedves kérdező, azt is olvastam h 100 pontot úgy is lehet szerezni ha indulsz versenyen és benne vagy az első 10-ben az már kapásból 100 pont, sok sikert hozzá!

2012. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Utánanéztem,azért kérdezem. A kérdező pedig nehezen tudna versenyeken indulni, 2 év egyetemi múlttal a háta mögött.
2012. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Amúgy:

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyeken (OKTV) elért


1–10. helyezésért 80 többletpont

2012. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 100 pontot olvastam nem tudom te hol nézted....
2012. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
A felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI. 27.) Korm. rendeletben.
2012. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!