Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak? (fizika)

Milyen szakot válasszak? (fizika)

Figyelt kérdés
A fizika érdekel, és elég jól megy is (országos versenyen első tízben benne voltam). De nem tudom mit válasszak. Tanuljak simán fizikát vagy inkább valami mérnöki szakot? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni és keresni? Gondolom elméleti fizikus az nem a legkeresettebb, legkifizetődőbb szak. Tanács?
2012. szept. 6. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy itthon fizikával 150e körül lehet keresni ilyen kutatóintézetekbe, külföldön azonban vannak jó lehetőségek.

Tény, hogy mérnökként magasabb bérekre lehet szert tenni, és egyszerűbb is az elvégzésük.

Bár ha fizika zseni vagy, és tényleg a fizika érdekel, hát munkád biztos lesz, aztán, hogy mennyiért az már más kérdés.

2012. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!