Jövő. Külföldön?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi legyek. Külföldön akarok egyetemre járni biztosan, de sok dolog érdekel: gondolkodok azon hogy fordító lennék (jól beszélek nyelveket, angolt és franciát meg lesz még olasz is, szeretek olvasni), de a jogi kar is vonz (szeretek vitázni). A természettudományi tantárgyakat is szeretem, (föci, biosz) de ott nem tudom hogy mit lehet csinálni ha van az embernek egy biológus diplomája. 8.-os vagyok, de 6 osztályos gimibe járok. Mit javasoltok?

2012. szept. 13. 20:03
 1/1 anonim válasza:
Szia!Ami elsőre eszembe jutott, hogy érdemes lenne kipróbálnod ezeket. Mondjuk fordíts le néhány téged érdeklő cikket,írást ezekről a nyelvekről magyarra. Vagy akár egyik nyelvről a másikra.Próbáld ki, hogy milyen. Ha vonz a jogi kar, ott érvelni kell, nem vitázni, de ezt is kipróbálhatod, ha elmész egy disputa klubba.Egy biológus diplomával is többféle munkát/kutatást tudsz végezni.Van tengerbiológus, biokémikus, genetikus...gondolom vannak szakirányok.Olvass utána. Ha szereted a bioszt meg a föcit, lehet, hogy az is kielégítene, hogy utazgatsz, megfigyelsz, a saját örömödre.Vagy szívesen oktatnád? Vagy kutatásokat végeznél?Mivel elsőre a tolmácsot írtad és azt, hogy van érzéked a nyelvekhez,feltételezem, hogy ez irányba haladnál szívesebben.Ha pedig választanod kell, azt válaszd, amit jónak Érzel. Mert ha ésszel választasz, lehet, hogy okos a döntés, de ha nem leled benne napi szinten örömöd... Szerintem.Sok sikert!:)
2012. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!