Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME villamosmérnöki mellett...

BME villamosmérnöki mellett estin kibírható egy webprogramozó OKJ?

Figyelt kérdés

Mindkettő irány nagyon érdekel, és hobbiként űzöm is őket.

Webprogból HTML CSS kisujjból, php megértés/átalakítás szinten, mySQL valamennyire megy, úgyérzem egy OKJ-t elég könnyen meg tudnék csinálni. Villany meg olyan szinten h egy tranzisztoros erősítőt össze tudok állítani, megépíteni.

A kérdés az, hogy beledöglök-e? Bulizni is imádok, és középsuliban sem tanulok igazán sokat.

kb 360-370 felvi pontot várok.

Felvetődhet hogy webprogból az OKJ szinte semmi, de ha abban látok több lehetőséget majd ráfekszek az önképzésre, ártani nem fog 1 OKJ, +itthon adótámogatást kapunk ha szakmát tanulok.



2012. szept. 19. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hacsak nem vagy valami született zseni. Inkább adj bele apait-anyait a villamosmérnökibe, és csináld!
2012. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én web-programozóra jártam egyetemen. Nem olyan egyszerű,bár te nem nappalira mennél, de akkor sem hiszem.

"Webprogból HTML CSS kisujjból"

A HTML kb. 1 hónapig a CSS-t pedig csak 2 hétig tanultuk, ez azért nem olyan sok.

Ennél lényegesen több programozás nyelvet tanultunk: XHTL, JavaScript,DHTML,HTML5,XML,AJAX,jQuery.

C-t és visual basicet két féléven át.

Adatbázis kezelés és php-t három féléven át tanultuk, és ezek mellett rengeteg elméleti óra is volt.

Szerintem igen beledöglenél, egyszerre ne kezd el. Állj neki az egyiknek és ha meggy akkor a másikat is elkezdheted mellette.

2012. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

A villamosmérnökihez nem értek, de infón az első két félévben a matek a legdurvább. Ha matekból _nagyon_ jó vagy (=spec. matra jártál gimiben), akkor megpróbálhatod. Egyébként nem ajánlom, mert a villamosmérnöki is akkor értékes csak, ha elvégzed - ne kockáztasd a kiesést. Itt megnézteheted, hogy milyen nehézségű zh-k (~témazáró) vannak:

[link]

2012. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Matek info faktos vagyok, bár előző évben infóra nem jártam be.

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek

Egyébként egyetemen hogy/hol lehet webprogramozást tanulni? Csak OKJ-t találtam belőle.

2012. szept. 20. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Felsőfokú szakképzésen tanítják egyetemen. Ez olyan mint az alapképzés csak nem kapsz diplomát hanem egy felsőfokú OKJ-s végzettséget. Ja és ez csak 2 éves.


Itt egy lista, hol van.

[link]

2012. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 20. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Én BME-s vagyok, bár nem villamosos, de vannak ott ismerőseim, nekik is nagyon durva, főleg a matek, fizika. Itt ne olyan matekra gondolj, mint ami a gimiben van, mert azt szinte nem is használjuk, emellett még egy csomó tantárgyad lesz, és iszonyú sok a beadandó/házi/szakvélemény írás, szerintem ott is kell modellezni, az is elég sok idő. Szóval szerintem esélytelen a kettőt együtt vinni. Nekem sokszor enni sincs időm, ha beindultak a dolgok, pedig kolis vagyok, szóval nem az utazással megy el az idő. Bulizni 1-3. héten azért még tudsz, de utána max. heti 1X, már ha nem akarsz x félévet csúszni...
2012. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!