Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek most hogyan tovább?

Szerintetek most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szóval érdekes helyzet áll fenn nálam, szeretek tanulni, de nem tudom miben tudnék igazán sikeres lenni. Egyetemre jártam 2évet, most halasztok 1évet, mivel úgy érzem abszolut nem élvezem azt, amit tanulok :/ Szeretnék elkezdeni valamit teljesen elölről, amit igazán szeretnék... Nagyon szeretek nyelveket tanulni, talán ez az egyetlen dolog, ami tetszik. Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan tovább?

2012. szept. 21. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit tanulsz most? Ha két év megvan, lehet érdemes lenne ezt már befejezni.

Viszont ha nagyon nem érdekel már, akkor semmiképp se erőltesd, mert felesleges, menj el dolgozni és februárban jelentkezz olyan szakra, amit szívesen tanulnál.

2012. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom, szeretnék tanulni, nyelveket meg mindenfélét, de már két egyetemet otthagytam. Jövőre jön a harmadik (remélhetőleg nem hagyom ott), addig nyelvet tanulok. Kutogass, azt javaslom, sok jó okj szakma van, meg alapból, nem biztos, hogy van olyan iskola, ami 100%-osan ki fog elégíteni, de akkor járj valami hobbitanfolyamra, ilyesmire..
2012. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biokémiát tanulok, de nagyon utálom :( Szüleim erőltették rám, de egyszerűen már rendesen rosszul voltam, ha suliba kellett mennem:( Most pedig igazából teljesen tanácstalan vagyok, hogy mihez kezdjek magammal...:/
2012. szept. 21. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

ELSŐ: dolgozni diploma/tapasztalat nélkül csak akkor lehet, ha ott laksz a munkahelyszíntől egy köpésre, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

2012. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Őszintén legszívesebben cukrász vagy szakács lennék, csak a szüleim sose tudnák feldolgozni. Szóval jó lenne valami egyetemet elvégeznem, már csak ez miatt is. Pedig igazából ez volt már a gyerekkori álmom is, hogy cukrász legyek.:( Jaj, és köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok!
2012. szept. 21. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Oké, hogy a szülők finanszírozzák a sulit és az ehhez fűződő költségeket, de sosem értettem, hogy miért erőltetnek rá egy általuk választott szakot/szakmát a saját gyerekükre? Ha apa és anya mérnök, akkor a gyerekük is csak azért tanuljon mérnöknek, noha suliban 2-es volt matekból és fizikából?

Én, ha majd egyszer szülő leszek, nem tudnám ezt eljátszani a saját gyermekemmel...

2012. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
menj valami vendéglátós cuccra, és alapíts egy saját cukrászdát, ahol kedvedre sütögethetsz :D vagy éttermet
2012. szept. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. szept. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!