Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
nos az utobbi idoben egyre tobbszor hallom hogy ez se jo meg az se jo egyetem, szerintetek minek tanuljak hogy az egyetem elvegzese utan kaphassak is allast?
2012. szept. 23. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

A cel hatarozza meg az eszközt. :)

Szemelyes velemenyem szerint, mintha "fej nelkül" rohanna a vilag, ide-oda kapnak az emberek... Divat egyetemre menni, több diploma, csak emiatt tanulnak - közben nem tudjak, mit akarnak, mi a celjuk! Nagyon jo, hogy Te eljutottal addig, hogy utana allast akarsz kapni (sokan ezt majd utana tervezik atgondolni).

En ugy latom, az a baj, hogy az iskolaban tanitanak - de nem az eletre felkeszitenek.

Igy tehat sok "okos" diplomas ember lesz, termeszetesen a tanultak, gyakorlatba atültetes hianyaban, egy idö utan elfelejtödnek, melyebbre a tudatalattiban. Es a vegeredmeny: a sok fizetös kepzest hirdetö cegnek megelhetest biztositott a tandij. Közben alig talalni egy jo "iparost", festöt, vizvezetekszerelöt...stb, ezek szep lassan hianyagazatok lesznek.

Bocsanat, hogy eltertem a tematol.


Visszaterve a kerdesedre, attol függ, mit akarsz, mik a terveid. Szerintem elöbb tudni kell ehhez a celodat. Hogy mi is az, amit legszivesebben csinalnal, amiben jol erzed magadat, amihez tehetseged van. Mit akarsz elerni 3, 5, 10, 15 ev mulva. Ezeket vedd szerintem komolyan, jo celok legyenek. Nem is olyan egyszerü am ezeket jol kijelölni, hogy ne legyen "hiu abrandozas", megis motivaljon.

Mert celok nelkül, mint a vitorla nelküli hajos, csak vergödsz az "elet tengeren".

Szerintem ez fontosabb, mint barmilyen diploma. Ha az kell hozza, persze tanulj.

2012. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nos a matekot szeretem a legjobban es valami matematikaval kapcsolatos allast szeretnek majd(itt nem a matek tanarra gondoltam hanem az olyan allasokra ahol a matekon van a hansuj)
2012. szept. 23. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:

AZ elsőt válaszát nem olvastam el, de ha szereted a matekot akkor mindenféle mérnök szóba jöhet.

Tessék, a műszaki képzések listája.

[link]

amivel biztos kapsz állást az a gépész- és villamosmérnöki.

2012. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és az mennyit keres kb? én mondjuk közgázra gondoltam csak hát azzal az elhelyezkedés elvileg para
2012. szept. 23. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát gépészmérnök pályakezdőként olyan 170-200k. Legalábbis Magyarországon. De akár több is lehet, mármint a kezdőfizetés. Külföldön ennek a többszöröse.
2012. szept. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és a gépészmérnök tulajdonképpen mit is csinál? és ellehet végezni levelezőn?
2012. szept. 23. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hol... Én BME-s vagyok, itt elég kemény a gépész, gondolom máshol sem könnyű, de nekem innen van infóm. Ha zseni vagy, vagy sok az előképzettséged, akkor akár levelezőn is, de ha most pottyansz majd ki a gimiből, akkor mindenképpen nappali, mert tényleg durva, bár szinte minden mérnöki szak az. A mi karunkon (építőmérnökin vagyok) a második év elejére a gólyák 50%-a kibukott a BME-ről, szóval fel kell kötni a gatyát. Egyébként a gépész meglepő módon gépeket tervez, alakít át, de elég sok rétű, szakosodástól is függ a felvi.hu-n mindennek utána tudsz nézni.
2012. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és gondolom kell a fizika, szal akk felejtős
2012. szept. 23. 16:59
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

En nem tudok olyan szakrol, amihez eleg csak a matek, persze en nem vegeztem egyetemet.

Matekot alt. fizikaval parositjak, de szerintem az alap targyakbol mindegyikböl egy jo erös szint kell(ett, legalabbos regen). Matek, magyar nyelvtan es irodalom, törtenelem a minimum mindenhez szerintem. Pl. ertem, hogy a hangsuly szoban a betük kimaradasa elütes (ez allitolag elfogadhato, bar erdekes modon nem kisgyerekeseknel is, akiknek tenyleg nincs ideje visszaolvasni), de akiben igazan rögzült az alap nyelvtan, az almaban sem teveszti össze a ly es j betüs irast. Szerintem egy ilyenen akar az elsö feleves vizsgan elhasalhatsz.("hansuj")

Nalunk az erettsegire engedtek, aki ilyen hibat vetett. Megha manapsag sokkal enyhebbek is a követelmenyek, akkor is azoknak fog jobban menni, akik az altalanos, mindenhez szükseges tantargyak alapjaival tisztaban vannak, a "verükben van", es jobban tudnak figyelni az uj tanulnivalokra. Aztan kesöbb, munka soran, pl epiteszkent majd ilyen helyesirassal irsz a terv melle jellemzest?? Szerintem csak ezert nem fognak felvenni, elkepzelhetetlennek tartom, hogy ilyen papirt kapok egy szakembertöl... Szoval ezen is elgondolkodhatnal, es persze meg sok tovabbtanulo is...

1.

2012. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!