Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznők: Leírnátok a...

Szülésznők: Leírnátok a "munkakörötöket"? Mennyi szabadidőtök van? Orvosok mennyire becsülik meg a munkátokat? Megbántátok, hogy ezt a szakmát választottátok?

Figyelt kérdés
a válaszokat előre is köszönöm

2012. szept. 24. 16:05
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Szülésznő vagyok.

Az első és legfontosabb: egy szülésznő nem csak a szülőszobán tevékenykedik. Lehet gyermekágyas osztályon, terhespatológián, nőgyógyászaton is.

Én szülőszobán dolgozom. Szabadidő attól függ, hogy vállalsz-e szüléseket, már ha lehet az adott intézményben. 12 órás műszakok vannak. Mi általában úgy dolgozunk, hogy egy nappal, utána másnap éjszaka. És ha senki nincs szabdságon, betegen ilyesmi, akkor jó esetben aznap reggel hazamész otthon vagy, alszol, másnap otthon vagy, de lehet azután is. És csak következő nap mész dolgozni. Ez elég ritka. Van úgy hogy dupla nappal, éjszaka. Vagy dupla nappal, dupla éjszaka. Bármi lehet. És ha közben még szülő nőd is van, akkor ő is bármikor szülhet...

Hogy mennyire becsülik meg az orvosok? Hát nálunk eléggé. Hálásak ha nem szólunk minden egyes kis gond miatt. Szóval fel kell tudni mérni a terepet, magabiztosnak, okosnak kell lenni. A buta szülésznőket az orvosok sem szeretik...

A fizetés az ehhez képest nagyon kevés, de én pl. akkor sem bántam meg hogy szülésznő lettem.


Remélem segítettem

2012. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!