Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy tantárgyból elég csak a...

Egy tantárgyból elég csak a vázlatot megtanulni?

Figyelt kérdés

szinte minden tantárgyból írunk vázlatot,de mindig bizonytalan vagyok,hogy elég-e azt megtanulni?

9.-es vagyok.


2012. szept. 25. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen jó az a vázlat.


A tanulás célja az, hogy tisztában legyél az információkkal, és hogy folyó szövegben elő tudd adni. Ha a vázlat nem hiányos, és azt te el tudod rendesen mondani, akkor elégnek kell lennie. Sok embernek azért kell könyv, mert nem tudnak elég jól önállóan beszélni.

2012. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk változó volt.

Magyarból keveset írtunk, oda kellett a könyv.

De töriből pl. ötször több infót írtunk le, mint amennyi a könyvben volt.

Bioszból ki se nyitottam a könyvet, olyan jó volt a vázlat. Kémiából is jó volt a vázlat.


Alapvetően a legjobban vázlatból tanultam, mégpedig sajátból, és abból, amit nem szó szerint diktáltak, tehát én írtam magamnak iránymutatás alapján.

Félmondatok, csak a lényeg.

A címszavas vázlat túl rövid volt nekem, a könyv szövege meg a hosszú, sokszor bonyolult megfogalmazás miatt érthetetlen volt, elnyújtott és nem tudtam figyelni rá.



De ezt mindenkinek magának kell megtapasztalnia.

2012. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!